logo prehis.cz Cestování okres Cheb Skalná Horní zámek Skalná hrad Vildštejn

Skalná - hrobka Hendrich

Informace

Navštíveno: 7. 10. 2019

Historie: V malebném městě Skalná, které leží v okrese Cheb v Karlovarském kraji, se odehrála tragická rodinná událost, která vedla k výstavbě krásné neogotické hrobky. Ladislav Hendrich, C. k. krajský soudní rada, se oženil s 17letou Sofií Müllerovou a společně měli dva syny. První, Rudolf Wenzl Franz, se narodil 25. prosince 1878, a druhý, Ernst Wenzel Gabriel, přišel na svět 14. května 1881.

Rodinné štěstí však bylo narušeno, když mladý Ernst onemocněl spálou a ve věku šesti let, 1. srpna 1887, zemřel. Zarmoucený otec se rozhodl postavit na místním hřbitově rodinnou hrobku jako památku na svého syna. Hrobka byla navržena architektem Emilem Glocknerem a postavena stavitelem Andreasem Kirschnekem. Slavnostní vysvěcení se konalo 9. září 1888.

Bohužel, rodinná tragédie pokračovala, když 12. června 1889 zemřel i druhý syn Rudolf. Byl pohřben v hrobce vedle svého mladšího bratra. Celkem bylo v průběhu let do hrobky pohřbeno 18 členů rodiny Hendrichových.

Po odsunu německého obyvatelstva na konci druhé světové války hrobka pravděpodobně přestala být udržována a postupně chátrala. Nicméně, v průběhu 90. let 20. století nebo v prvním desetiletí 21. století byla pravděpodobně obnovena. Tato hrobka tak zůstává jako památka na rodinu Hendrichových a jejich tragický příběh.

Zdroj: https://www.pamatkovykatalog.cz/pohrebni-kaple-rodiny-hendrichu-12265665

Dojmy: Velmi zajímavá hrobka, která se nachází na zdejším hřbitově s velmi smutným příběhem.

Mapa

Fotografie

hrobka Hendrich ve Skalné
hrobka Hendrich ve Skalné
hrobka Hendrich ve Skalné
hrobka Hendrich ve Skalné
hrobka Hendrich ve Skalné
×