logo prehis.cz Cestování Okres Sokolov Bublava kaple

Bublava - dům ev. č. 71

Informace

Navštíveno: 16. 6. 2017

Historie: Omlouvám se za chybu. Opravdu, střecha usedlosti je pokrytá bedněnými štíty, což jsou prkna, a ne šindelovými. Děkuji za upozornění. Opravený text je následující:

V malebné obci Bublava, která se nachází v srdci Krušných hor, stojí vesnická usedlost, která je svědkem dávných časů. Tato usedlost, postavená v lidovém krušnohorském slohu, je zaznamenána na katastrální mapě již v letech 1824 - 1843, což naznačuje, že její vznik se datuje do první poloviny 19. století, ačkoli je možné, že je ještě starší.

Usedlost je unikátní kombinací roubené a zděné konstrukce, což bylo typické pro dobu jejího vzniku. Střecha usedlosti je sedlová, pokrytá bedněnými štíty, což dodává celé stavbě rustikální vzhled. Ačkoli prošla mnoha lety, tato usedlost si zachovala svůj původní vzhled až do dnešních dnů.

Tato usedlost je jediným dochovaným původním dokladem původní zástavby v Bublavě. Je to tichý svědek minulosti, který přežil i přes necitlivé demolice a přestavby, které postihly zbytek obce. Je to skutečný poklad, který nám umožňuje nahlédnout do minulosti a pochopit, jak kdysi vypadala Bublava.

Dojmy: Bohužel jsem nenašel o této stavbě žádné informace.

Mapa

Fotografie

dům ev. č. 71 v Bublavě
dům ev. č. 71 v Bublavě
dům ev. č. 71 v Bublavě
dům ev. č. 71 v Bublavě
×