logo prehis.cz Cestování okres Cheb Bříza dům eč. 26 smírčí kříž 1103

Aš - PR Studna u Lužné

Informace

Navštíveno: Nenavštíveno

Historie: Přírodní rezervace Studna u Lužné, která se rozkládá na ploše 23,83 ha, je skvělým příkladem ochrany přírody v České republice. Tato rezervace, vyhlášená v roce 1997, se nachází u malebné vsi Bříza.

Jedná se o úžasnou soustavu rybníků, luk a lesů, které se rozprostírají v povodí Lesního potoka. Tyto borové lesy jsou domovem pro šichu černou, rostlinu, která obvykle preferuje vyšší polohy.

Jedním z nejdůležitějších míst v rezervaci je rašelinná tůňka na jižním okraji území. Tato tůňka je domovem pro několik ohrožených a chráněných druhů rostlin, včetně čtyř druhů masožravých bublinatek a rosnatky okrouhlolisté.

I když rezervace není místem hnízdění pro některé vzácné druhy ptáků, jako je čáp černý, orel mořský nebo volavka bílá, je možné je zde spatřit. Mezi hnízdící druhy patří labuť velká, kopřivka obecná a polák velký. Menší druhy ptáků, jako je ledňáček říční a králíček obecný, také obývají tuto oblast.

Z obojživelků, které lze v rezervaci najít, je to například skokan ostronosý. Tato přírodní rezervace je skutečně fascinujícím místem, kde se prolíná různorodost života.

Zdroj fotografie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Studna_u_Lu%C5%BEn%C3%A9

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Studna_u_Lu%C5%BEn%C3%A9

Dojmy: Velmi zajímavá rezervace, kterou jsem bohužel nenafotil.

Mapa

Fotografie

PR Studna u Lužné v Bříze
PR Studna u Lužné v Bříze
PR Studna u Lužné v Bříze
PR Studna u Lužné v Bříze
×