logo prehis.cz Cestování okres Cheb Bříza dům eč. 26

Aš - dům eč. 12

Informace

Navštíveno: Nenavštíveno

Historie: V malebné vesničce Bříza se nachází historická usedlost, která je svědkem času a změn. Tato usedlost byla postavena v 19. století a je příkladem lidového chebského stylu 19. století. Původně zde stála chebská lidová zemědělská usedlost, která byla v průběhu 19. století přestavěna do své současné podoby.

Avšak s příchodem druhé poloviny 20. století přišly i změny. Zbytek dvora byl zbořen a z původní usedlosti zůstala zachována pouze obytná budova. Tento dům je patrový, kde přízemí je zděné a patro je buď hrázděné nebo zděné. Tyto stavební techniky jsou však skryty pod omítkou, což dodává domu jeho jedinečný charakter.

Ačkoli mnoho původních staveb v Bříze nezůstalo, tato usedlost přetrvala a dodnes slouží jako připomínka historie a tradice vesnice. Je to skutečný poklad, který nám připomíná, jak důležité je uchovávat a chránit naše kulturní dědictví.

Zdroj fotografie: https://mapy.cz/s/hafavapuku

Dojmy: Velmi krásný dům, který jsem bohužel nenafotil, a tak jsem si dovolil zapůjčit jeho fotografii. Bohužel jsem o něm také nenašel mnoho informací.

Mapa

Fotografie

dům eč. 12 v Bříze
×