logo prehis.cz Cestování okres Cheb Vila Christofera Fischera Vila Wilhelma Jägera

Aš - Vila Christiana Kirchhoffa

Informace

Navštíveno: Nenavštíveno

Historie: V malebném městě Aš se tyčí solitérní vila, která je skvělým příkladem jednoduchého modernistického stylu. Tento architektonický skvost, který je plný zajímavě řešených prvků a detailů, si nechal postavit místní továrník Christian Kirchoff podle plánů architekta Michaela Johanna Köhlera po roce 1929.

V průběhu 20. století se vila začala využívat jako mateřská škola, což je další důkaz její mnohostrannosti. Střecha vily je valbová, zdobená malými vikýři a pokrytá plechovou krytinou. Suterén je zvýrazněn kvádříkovým zdivem a je vybaven obdélnými okny s dřevěnými výplněmi.

Hlavní průčelí domu dominuje velké okno schodiště a trojboký rizalit. K levému bočnímu průčelí je připojena vstupní část s verandou a malým balkonem v patře. Pravé boční průčelí má dvě okenní osy a k němu je připojen přístavek sloužící jako zimní zahrada.

Fasáda je pokryta hladkou omítkou v okrové barvě, štukové prvky jsou bílé a kamenný sokl je šedý. Tato barevná kombinace dodává vile jedinečný vzhled, který je v souladu s modernistickým stylem. Tato vila je skutečným architektonickým skvostem a je důkazem bohaté historie města Aš.

Zdroj: https://pamatkovykatalog.cz/vila-christiana-kirchhoffa-11164321

Zdroj fotografie: https://mapy.cz/s/dofocotoja

Dojmy: Nádherná vila, kterou jsem bohužel nenafotil, a tak jsem si dovolil zapůjčit její fotografii.

Mapa

Fotografie

Vila Christiana Kirchhoffa v Aši
×