logo prehis.cz Cestování okres Cheb Vila Ernsta Hofmanna Vila Gustava Fischera st.

Aš - Vila Gustava Fischera ml.

Informace

Navštíveno: nenavštíveno

Historie: V roce 1906, v srdci romantického stylu, byla postavena reprezentativní vila. Tento majestátní dům byl výsledkem práce továrníka Gustava Fischera juniora a ašské stavební firmy J. M. Köhler & Sohn, která jej navrhla již v roce 1896.

Tato vila je skrytá v rozlehlé zahradě, kde se může člověk ztratit v kráse přírody. Její čtvercový půdorys je obohacen o různé architektonické prvky, které přidávají na její jedinečnosti. Balkony nabízejí nádherný výhled, věžice dodávají na výšce a vstupní schodiště vítá návštěvníky s otevřenou náručí.

Hlavní vchod je strategicky umístěn na nároží domu a je zdůrazněn kamenným schodištěm, které vede návštěvníky přímo do srdce domu. Fasády jsou zdobeny hrázděním a cihlami v pískovcovém odstínu, což dodává domu rustikální vzhled.

V interiéru jsou zachovány originální prvky, které dodávají domu autentický vzhled. Štukové stropy a teraco podlaha jsou jen některé z těchto prvků, které přispívají k celkovému kouzlu této vily. Tento dům je skutečně klenotem, který odráží dobu, ve které byl postaven.

Zdroj: https://pamatkovykatalog.cz/vila-gustava-fischera-ml-11164261

Zdroj fotografií: https://pamatkovykatalog.cz/vila-gustava-fischera-ml-11164261

Dojmy: Nádherná a honosná vila, kterou jsem bohužel nenafotil, a tak jsem si dovolil zapůjčit její fotografii.

Mapa

Fotografie

Vila Gustava Fischera ml. v Aši
×