logo prehis.cz Virtuální muzeum zkamenělin Cestování Hry Game movie Informace ke stažení

Archiv novinek

2023

21. 7. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Benice a v ní pomník obětem 1. a 2. světové války, zvonice, dům čp. 8, dům čp. 16, dům čp. 1 a Benický mlýn, městská část Lipany a v ní kostel sv. Martina, městská část Kolovraty a v ní tvrz Kolovraty, hřbitovní kaple, socha sv. Donáta, kostel sv. Ondřeje, škola a pomník obětem 1. světové války.


17. 7. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Křeslice a v ní usedlost Štít, pomník obětem 1. a 2. světové války a kaple, městská část Pitkovice a v ní PP Pitkovická stráň, mlýn v Pitkovičkách, sýpka, dům čp. 7, zvonice a dům čp. 2 a 30. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Mafia II – část 1, který bude mít premiéru 22. července ve 20:00.


15. 7. 2023

Dnes jsem v záložce "Cestování" dokončil přestavbu celého webu. Nyní zase začnou přibývat nová místa. ;)


14. 7. 2023

Dnes jsem v záložce "Cestování" v okrese Kutná Hore přestavěl dalších 222 míst a zbývá tak dokončit ještě 1249 míst.


13. 7. 2023

Dnes jsem v záložce "Cestování" v záložce Chomutov přestavěl dalších 201 míst a tím dokončil přestavbu okresu Chomutov. Nyní se vrhnu na okres Kutná Hora, kde je celkem 1471 míst.


12. 7. 2023

Dnes jsem v záložce "Cestování" v záložce Chomutov přestavěl dalších 305 míst a zbývá tak ještě 201 míst.


11. 7. 2023

Dnes jsem v záložce "Cestování" v záložce Chomutov přestavěl dalších 222 míst a zbývá tak ještě 506 míst. Nakonec jsem přidal v záložce "Gamemovie" film overlord část 2, který bude mít premiéru 15. července ve 20:00.


10. 7. 2023

Dnes jsem v záložce "Cestování" v záložce Chomutov přestavěl dalších 241 míst a zbývá tak ještě 728 míst.


9. 7. 2023

Dnes jsem v záložce "Cestování" v záložce Chomutov přestavěl 336 míst a zbývá tak ještě 969 míst.


8. 7. 2023

Dnes jsem v záložce "Cestování" v záložce Chomutov přestavěl 333 míst a zbývá tak ještě 1305 míst.


29. 6. 2023

Dnes jsem v záložce "gamemovie" přidal film ze hry Overlord, který bude mít premiéru 8. července ve 20:00. Budu se na vás těšit u premiéry.


29. 6. 2023

Dnes jsem v záložce "gamemovie" přidal film ze hry Prince of Persia - Warrior Within, který bude mít premiéru 1. července ve 20:00. Budu se na vás těšit u premiéry


25. 6. 2023

Dnes jsem v okresu Cheb předělal 216 míst a ještě zbývá 266 míst a dokončil jsem tím přestavbu okresu Cheb, kde by nyní mělo vše fungovat správně. Nyní se vrhnu na přestavbu okresu Chomutov, kde je celkem 1638 stránek.


24. 6. 2023

Dnes jsem v okresu Cheb předělal 216 míst a ještě zbývá 266 míst.


23. 6. 2023

Dnes jsem v okresu Cheb předělal 241 míst a ještě zbývá 482 míst.


20. 6. 2023

Dnes jsem přidal v záložce "Gamemovie" film ze hry Detektiv Kurzork - Kdo z Koho, který bude mít premiéru 24. června ve 20:00. Dále se omlouvám za rozbitý vzhled stránek v záložce cestování. Probíhá postupná přestavba a trochu jsem ji pokazil, takže zatím je opravené cestování v Německu a momentálně předělávám okres Cheb, kde jsem k dnešnímu dni z 1251 míst upravil již 528 míst.


19. 6. 2023

Omlouvám se za neaktivitu, ale momentálně probíhá velmi rozsáhlá přestavba těchto stránek. Filmy budou vycházet, jak je v plánu, jen památky momentálně ne. Pokusím se to dokončit do konce Července.


14. 6. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Újezd u Průhonic a v ní PP Milíčovský les a rybníky, Pomník obětem 1. světové války, zvonice, dům čp. 37 a Koníčkův mlýn.


11. 6. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Lipence a v ní dům čp. 18, dům čp. 19, kaplička a pomník obětem 1. a 2. světové války, osada Dolní Černošice a v ní tvrz Bluk a hrad Kazín, dům čp. 440, Husův balvan, boží muka, dům čp. 424 a Blukský mlýn. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Detektiv Kurzor – Merkur, který bude mít premiéru 17. června ve 20:00.


10. 6. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Zbraslav Karlův stánek, dům čp. 448, vila čp. 445, radnice, Ottova vila, vila Planá Růže, PP U Závisti, Adamova kaple, hradiště Havlín, kostnice, kostel sv. Havla, hrobka, pomník mistra Jana Husa, dům čp. 412, dům čp. 22, kaplička a kaple Panny Marie.


9. 6. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Zbraslav boží muka, dům čp. 481, myslivna, pivovar Zbraslav, Storchova vila, socha sv. Jana Nepomuckého, Zbraslavský klášter, socha sv. Václava, dům čp. 456, dům čp. 455, pomník obětem 1. světové války, dům čp. 451, Fürstova vila a Busta Vladislava Vančury.


6. 6. 2023

Vstupte do magického světa Zbraslavi, který se dnes otevřel na stránkách www.prehis.cz v záložce "Cestování". Připravte se na neobyčejnou cestu, kde každý krok odhaluje vzrušující příběhy a bohatou historii. Začněte ve vítaném hostinci, kde se snoubí chuťové pohody s pohostinností. Odtamtud pokračujte k půvabné faře, která v sobě skrývá tajemství minulosti a duchovního života. Nezapomeňte se zastavit u božích muk, která svým mystickým půvabem přitahují zraky a budí úctu. Pokračujte dále a objevte jedinečné domy s číselnými označeními, které mají svůj vlastní příběh a svědčí o životě lidí na Zbraslavi. Dům čp. 476, 477, 479, 483, 486 a 488 v sobě ukrývají vzpomínky, osudy a rodinné tradice. Ale to ještě není všechno! Zbraslav vám nabízí také PP Krňák, kde můžete prozkoumat přírodní krásy a tajemství této oblasti. A kdo by zapomněl na slavnou bitvu u Zbraslavi, která se zde odehrála a zanechala své stopy v historii. Pojďte se přidat k této neobyčejné cestě do Zbraslavi, kde minulost a přítomnost se prolínají a nabízejí jedinečný zážitek pro všechny dobrodruhy a milovníky historie.


5. 6. 2023

Na stránkách www.prehis.cz v záložce "Cestování" jsme dnes přidali novinky, které vás zavedou do fascinujících městských částí Prahy. V malé ale půvabné čtvrti Točná vás překvapí PR Šance, místo s neuvěřitelnou historií a šarmem. Prozkoumejte tamní hradiště Šance a nezapomeňte zastavit u pomníku obětem 1. světové války, který připomíná statečnost a oběti těchto časů. Věřte nebo ne, ale dům čp. 11 a kaple sv. Václava mají v sobě skryto mnoho příběhů a kouzel. Další městskou částí, kterou jsme přidali, je Cholupice. Tady vás okouzlí tvrz Cholupice, svědectví minulosti jehož pozůstatky přetrvali do současnosti. Pomník obětem 1. světové války vám připomene hrdinství a statečnost těch, kteří se obětovali. Neopomeňte navštívit i PP Cholupickou Bažantici, místo plné přírodního bohatství a krásy. A konečně se přesuneme do malebné městské části Zbraslav. Tam se nachází dům čp. 467, který vás okouzlí svou architekturou a atmosférou. Prozkoumejte okolí a objevte kouzlo tohoto místa.

A abychom přidali dobrodružství do záložky "Gamemovie", přidali jsme film Detektiv Kurzor – Stodola, který se chystá na svou premiéru 10. června ve 20:00. Připravte se na napínavé dobrodružství a tajemství, které vás zcela pohltí. Připojte se k nám na www.prehis.cz a objevujte neobyčejné místa plná historie, krásy a překvapení!


1. 6. 2023

Dnes jsme na stránkách www.prehis.cz v záložce "Cestování" v Hlavním městě Praha, konkrétně v malebné městské části Stodůlky, přidali skvělá místa k objevování. Co všechno tu můžete najít? Kromě malebných domů čp. 10 a čp. 11, zde vystupuje majestátní kostel sv. Jakuba Staršího, který zaujme svou architekturou. Nedaleko najdete i půvabnou faru, která skrývá své tajemství. Historické domy čp. 90/9 a čp. 1/1 přímo vyzařují atmosféru minulosti. Pomník obětem 1. světové války vám připomene statečnost a oběti těchto časů. Nezapomeňte se zastavit u domu čp. 33/15 a čp. 32/13, které v sobě skrývají příběhy minulých generací. A jaký příjemný pohled na Boží muka, která se tu vynořují s duchaplnou symbolikou. Zajímavostí je také dům čp. 1625/1, který si zaslouží pozornost. Socha sv. Jana Nepomuckého vám dodá pocit klidu a ochrany. A nakonec se zastavte u Pomníku hrdinům z jinonického akcízu, který vzdává hold statečným bojovníkům. Stodůlky skrývají mnoho historie a kouzla, která stojí za to objevovat.


31. 5. 2023

Překvapte se novými objevy na stránkách www.prehis.cz v sekci "Cestování" v pražské městské části Motol. Zdejší bohaté kulturní dědictví vás zaručeně nadchne. Začněte procházkou kolem domu čp. 3/3, který skrývá neuvěřitelnou historii. Následujte své kroky ke zámku Motol, kde se promítá noblesa minulých staletí. Neopomeňte navštívit okouzlující kapli sv. Jana Nepomuckého a ponořte se do atmosféry zbožnosti. Opodál pak stojí mohutná budova Pivovaru.

Zaznamenejte si také krucifix, který vás zaujme svým uměleckým ztvárněním a dávnými kořeny tyčícími se na vysoké skále. Vydejte se do PP Kalvárie v Motole, kde se můžete těšit na malebné výhledy a kouzelnou přírodu. Nedaleko se nachází Maltézský mlýn, který vám odkryje tajemství minulých dob. A pro ty, kteří touží poznat zajímavou architekturu minulých generací, je tu Krematorium Motol a PP Motolský ordovik s krásnými skalami. Příjemně se oddejte v městské části Stodůlky, kde na vás čeká Hajčí dvůr, PP U Hájů, kaple sv. Kříže a sv. Heleny a vzpomínka na Josefa Hlušičku a Františka Kellnera v podobě pomníku. Ať už jste milovník historie, architektury nebo duchovního naladění, Motol a Stodůlky vám nabídnou nezapomenutelné zážitky, které stojí za návštěvu.


28. 5. 2023

V dnešní aktualizaci na stránkách www.prehis.cz v sekci "Cestování" se představuje pestrá paleta nových míst k objevování v městské části Košíře v Hlavním městě Praha. Přibyly zde zajímavosti jako usedlost Turbová, socha sv. Václava, kostel sv. Jana Nepomuckého, vodojem, pavilony, usedlost Cibulka, čínský pavilon, socha Krona, hájovna, socha Diany, kaplička, poustevna, Dub letní v lesoparku Na Cibulkách, Dub na Cibulkách, socha Dia, usedlost Kotlářka, hřbitovní kaple a socha sv. Jana Nepomuckého. A abychom to završili, přidal jsem do záložky "Gamemovie" film ze hry Warhammer 40K – Dawn of War II – Retribution, který bude mít premiéru 3. června ve 20:00. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství plné historie a zábavy!


27. 5. 2023

Dnes se na stránkách www.prehis.cz rozrostla záložka "Cestování" v hlavním městě Praze o nové a fascinující objekty. V malebné městské části Břevnov se do naší sbírky přidaly dům čp. 389/2, dům čp. 348/40, dům čp. 386/43, socha sv. Jana Nepomuckého, dům čp. 352/48, kaple Panny Marie, dům čp. 353/50, dům čp. 356/4 a dům čp. 357/6. Rozhlédněte se kolem těchto malebných domů a vychutnejte si jedinečnou atmosféru Břevnova.

Ale to není vše! V městské části Smíchov vás nadchne salla Terrena, která se k nám připojila s plnou parádou. A ještě jsme nezapomněli na městskou část Košíře, kde se přidala usedlost Šalamounka, usedlost Bulovka, usedlost Šmukýřka a kaple sv. Prokopa. Tyto historické skvosty vám umožní nahlédnout do minulosti a prozkoumat jejich kouzlo. Tak neváhejte a vydejte se na naše stránky, abyste objevili tyto nové zajímavosti v Praze. Vaše virtuální cestování teprve začíná!


26. 5. 2023

Dnes jsme na stránkách www.prehis.cz přivítali nové přírůstky v záložce "Cestování" v hlavním městě Praze, konkrétně v malebné městské části Břevnov. Přidejte se k nám na virtuální procházku a objevte VI. kapli poutní hájecké cesty, V. kapli poutní hájecké cesty, úchvatnou kapli, malebné usedlosti Šafránka a Ladronka. Projděte si také IV. kapli poutní hájecké cesty a pohleďte na Hrušeň obecnou, která se tyčí nad ulicí Zdíkovská. Nezapomeňte navštívit usedlost Spiritka a kapli sv. Jana Nepomuckého. Pokračujte dále a objevte půvabnou usedlost Kneisslovka a okouzlující usedlost Hybšmanka. A co takhle zavítat na Velký strahovský stadion a prozkoumat dům čp. 380/12, dům čp. 391/10 a dům čp. 385/6? Tato vzrušující kolekce je nyní k dispozici na našich stránkách, připravená na vaši virtuální exkurzi do krás Břevnova.


23. 5. 2023

Na stránkách www.prehis.cz v sekci "Cestování" v Hlavním městě Praha v městské části Břevnov se dnes připojily nové informace o zajímavostech. Mezi nimi najdete zámeček Kajetánka, Kapli Panny Marie Altöttinské, usedlost Petynka, usedlost Šlajferka, usedlost Malovanka, I. kapli poutní hájecké cesty, hostinec na Marjánce a zvonici.


22. 5. 2023

Dnes jsme na stránkách www.prehis.cz v sekci "Cestování" přidali nové informace o městské části Břevnov v Hlavním městě Praze. Mezi novými místy zde najdete větrný mlýn Větrník, zahradní dům, Hrobku Johanna Sametze, kapli sv. Lazara, sochu sv. Prokopa, Vojtěšku, kapli sv. Josefa, sochu sv. Jana Nepomuckého, Břevnovský klášter, pomník obětem 1. a 2. světové války, hospodu u Kaštanu a kapli sv. Floriána. Kromě toho jsme také přidali nový film s názvem Hellblade - Senua's Sacrifice do sekce "Gamemovie", který bude mít premiéru 27. května ve 20:00.


18. 5. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Modřany a v ní kostel Nanebevzetí Panny Marie, márnice, hrobka rodiny Jouzlů-Trnků, zvonice, PP Modřanská rokle, boží muka, dům čp. 2/24, pomník popravených studentů, pomník obětem 2. světové války a viniční domek


17. 5. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Zadní Kopanina a v ní PP Zmrzlík, PR Radotínské údolí a Maškův mlýn, městská část Lochkov a v ní PP Ortocerový lůmek, PR Slavičí údolí, Boží muka, pomník obětem 1. světové války, pivovar Lochkov a zámek Lochkov, městská část Komořany a v ní pomník Stezka svobody, PP Komořanské a modřanské tůně, pomník obětem 2. světové války a zámek Komořany.


14. 5. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Radotín a v ní raně středověké pohřebiště, pomník Juliuse Fučíka, kostel sv. Petra a Pavla, pomník obětem 1. světové války, Prostřední mlýn, PR Staňkovka, PR Klapice, PP Hvížďalka, NPP Lochkovský profil, pomník obětem 1. a 2. světové války, NPP Cikánka I, PP Cikánka II a zámek Cikánka. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film ze hry Heroes of Might nad Magic III – Armagedons Blade – Nevyzpytatelnost osudu, který bude mít premiéru 20. května ve 20:00.


13. 5. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské Velká Chuchle hrob vojáků z 2. světové války, PP Nad Závodištěm, dům čp. 19/3, kaple, dům čp. 21/2, pomník obětem 1. a 2. světové války, Pacoldova vápenka a PR Homolka, městská část Lahovice a v ní vyhlídkové věže Lahovického mostu a bitva o Lahovický most.


12. 5. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Malá Chuchle dům čp. 42/3, dům čp. 45/7, dům čp. 44/5, PR Chuhelský háj, kaple Panny Marie a zookoutek Malá Chuchle, městská část Velká Chuchle a v ní kostel sv. Jana Nepomuckého.


9. 5. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha informace u vsi Holyně a v ní kaple Panny Marie, kaple sv. Jana Křtitele a pomník obětem 1. světové války, městská část Slivenec a v ní krucifix, kostel Všech Svatých, márnice, pomník mistra Jana Husa, Křižovnický dvůr a pomník obětem 1. světové války, městská část Malá Chuchle a v ní dům čp. 33, Chuchelské lázně a kostel Narození Panny Marie. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film ze hry Heroes of Might and Magic III – Armagedons Blade – Hra s Ohněm, který bude mít premiéru 13. května ve 20:00.


4. 5. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Řeporyje pomník obětem 2. světové války, hřbitovní kaple, dům čp. 1, dům čp. 2, kostel sv. Petra a Pavla, dům čp. 12, dům čp. 19, dům čp. 38/1, boží muka, NPP Požáry a tunel pro Malodrážku.


3. 5. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Třebonice pomník obětem 1. světové války, dům čp. 3, torza sochy, zaniklá ves Krteň a kostel sv. Jana a Pavla, vesnička Chaby a v ní kaple, dům čp. 110, dům čp. 169, dům čp. 1 a lípa v Chabech. Nakonec byla upravena historie městské části Řeporyje přibyl v ní skanzen Řepora.


30. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Běchovice a v ní pomník obětem světových válek, krucifix, zvonice, dům čp. 14, pomník T. G. Masaryka, pomník mistra Jana Husa, Zájezdní hostinec Na Staré poště a pomník obětem 2. světové války, městská část Třebonice a v ní kaplička. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Heroes of Might and Magic 3 – Armagedons Blade – Slavnosti života, který bude mít premiéru 6. května ve 20:00.


29. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Hloubětín dům čp. 18/104, dům čp. 19/106, pomník obětem 1. světové války, socha sv. Jana Nepomuckého, kříž, dům čp. 20/17, hřbitovní kaple, PP cihelna v bažantnici a Stará Hospoda, městská část Újezd nad Lesy a v ní Žižkova vila, zvonice, pomník obětem 2. světové války, krucifix, zvonice, zaniklá ves Lhota a zaniklá ves Hol.


28. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Hrdlořezy a v ní pomník obětem 1. světové války, dům čp. 2/4, dům čp. 197/6, krucifix a zvonice, městská část Hloubětín a v ní Viadukt u Hořejšího rybníka, Kejřův mlýn, PP Pražský zlom, zámek Hloubětín, Křižovnický dvůr, kostel sv. Jiří, dům čp. 16/11 a dům čp. 17/13.


20. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Klánovice a v ní Kostel Nanebevzetí Panny Marie, pomník obětem 1. a 2. světové války, PP Prameniště Blatovského potoka a tvrz a zaniklá ves Slavětice, městská část Malešice a v ní výklenková kaple, Milíčova modlitebna, dům čp. 44/10, zámek Malešice, kaple sv. Václava, dům čp. 11/13, dům čp. 308/2, pomník obětem 1. světové války a Jiráskova vila.


19. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha zaniklou ves Svépravice a v ní Dubický dvůr, pomník obětem 1. světové války, dům čp. 1579/13, dům čp. 1600/17 a kaple sv. Antonína Paduánského, městská část Horní Počernice a v ní zámek Horní Počernice, kaple sv. Václava, pomník obětem 1. světové války a dům čp. 109/11, zaniklá ves Čertousy a v ní dům čp. 79/17, kaplička, poplužní dvůr a zámek Čertousy.


16. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha zaniklá obec Chvaly a v ní dům čp. 857/4, dům čp. 798/4, pomník obětem 1. světové války, PP Chvalský lom, dům čp. 864/20, dům čp. 863/11, kaple Panny Marie, škola, brána, kostel sv. Ludmily, zámek Chvaly, dvůr čp. 2939/5, hrobka Wünsch-Zdeborských, hrobka a hrobka. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film ze hry Heroes of Might and Magic 3 – Armagedons Blade – Dračí krev, který bude mít premiéru 22. dubna ve 20:00.


15. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Satalice a v ní Linda v poli u Satalic, pomník obětem 1. světové války, pomník obětem 2. světové války, kaple sv. Anny, myslivna, dům čp. 27/10, hostinec, PP Bažantnice v Satalicích a Železniční stanice Satalice.


14. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Vinoř vrchnostenská váha, škola, sousoší sv. Jana Nepomuckého, kostel Povýšení sv. Kříže, Panský dvůr, dům čp. 21, dům čp. 36, dům čp. 34, dům čp. 7, Pakenská kaple, pomník osvobození Rudou Armádou, pomník obětem 1. světové války, pomník Popravených Němců, pomník obětem 2. světové války a hrobka Černínů.


11. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Vinoř zámek Vinoř, dům čp. 122, dům čp. 119, dům čp. 104, dům čp. 5, hostinec čp. 224, dům čp. 11, fara, dům čp. 15, dům čp. 42, vila čp. 41, Lípa Srdčitá ve Vinoři, dům čp. 17 a studánka Pod křížkem. Nakonec jsem přidal do záložky „gamemovie“ film s názvem Heroes of might and Magic 3 - Armagedons Blade - Meč zkázy, který bude mít premiéru 15. dubna ve 20:00.


6. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Vinoř pramen Trhlina, hradiště Vinoř, Nicovská kaple a Obergürgentálská kaple.


5. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Vinoř krucifix, Svatokřížská kaple, mlýn Na Mlejnku, dům čp. 56, dům čp. 53, dům čp. 77, dům čp. 29, Výšinné sídliště v Obůrkách, dům čp. 48, skalní reliéfy s jeskyní, jeskyně, štola, sídliště Kamenný Stůl a PR Vinořský park.


2. 4. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Kbely pomník vzniku Československé republiky, dům čp. 40/37, socha sv. Vojtěcha, dům čp. 4/18, Kutnohorská kaple, Hájecká kaple, hostinec a pomník upálení Mistra Jana Husa, městská část Vinoř a v ní Nezamyslická kaple, Vinořský rondel, zámek Ctěnice a Drábovna. Dále jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Starcraft – Brood War epizoda 3, který bude mít premiéru 8. dubna ve 20:00. Nakonec jsem přidal v záložce „Ke Stažení“ soubor ebooků z okresu Chomutov, který obsahuje celkem 23 knih.


31. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Miškovice dům čp. 7/57, dům čp. 2/13, dům čp. 19/18, dům čp. 43/9, dům čp. 27/3, dům čp. 3/6, dům čp. 8/4, sýpka a pomník obětem světových válek, městská část Kbely a v ní pomník prvního rozhlasového vysílání, Majáková a vodárenská věž Kbely, Kájovská kaple, Letecké muzeum Kbely, Krupecká kaple, Kulmenská kaple a pomník obětem 2. světové války.


28. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Třeboradice pomník obětem 2. světové války, dům čp. 140/97, dům čp. 24/5, dům čp. 25/54, socha sv. Václava, dům čp. 20/1, zvonice a kostel Nanebevzetí Panny Marie, městská část Miškovice a v ní Miškovický mlýn, dům čp. 38/5, krucifix, zvonice a zámek Miškovice.


27. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Čakovice zámek Čakovice, kostel sv. Remigia, křestní kaple, dům čp. 83/26, dům čp. 48/6, dům čp. 49/10, dům čp. 50/12 a hřbitovní kaple, městská část Třeboradice a v ní tvrz Tryskovice, kaplička a krucifix. Nakonec jsem přidal film ze hry Starcraft Brood Wars – epizoda 2, který bude mít premiéru 1. dubna ve 20:00.


23. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Čakovice pomník obětem 2. světové války, dům čp. 82/51, radnice, pomník obětem 1. a 2. světové války, škola, dům čp. 29/1, fara, socha sv. Floriána, socha sv. Jana Nepomuckého, pomník obětem 1. světové války, dům čp. 23/1, dům čp. 95/19, dům čp. 94/17, dům čp. 93/15 a cukrovar.


22. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Březiněves a v ní hostinec, socha sv. Jana Nepomuckého, podstavec, pomník obětem světových válek, zemědělský dvůr, městská část Letňany a v ní dům čp. 26, NPP Letiště Letňany, dům čp. 28, dům čp. 35, dům čp. 44, pomník obětem světových válek, dům čp. 33 a kaple sv. Kříže, městská část Čakovice a v ní dům čp. 58/1. Nakonec jsem přidal film ze hry Starcraft Brood Wars – epizoda 1, který bude mít premiéru 25. března ve 20:00.


17. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské částí Ďáblice Battistova cihelna, dům čp. 771/25, dům čp. 271/10, pomník osvobození Rudou armádou, dům čp. 8/12, dům, kaple sv. Jana Nepomuckého, dům čp. 21/5, pomník obětem 1. světové války, dům čp. 19/7, dům čp. 1/8, dům čp. 18/9 a zámek Ďáblice.


16. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské částí Dolní Chabry Knorův statek, zvonice, dům čp. 17/12, pomník obětem Pražského povstání, kostel Stětí sv. Jana Křtitele, dům čp. 266/7, zvonice, Stejskalův statek, dům čp. 243/4, dům čp. 248/6, dům čp. 246/1, dům čp. 249/38 a Zkamenělý slouha, v městské částí Ďáblice přibyla Geodetická věž Ládví a fotografie u PP Ládví.


15. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Čimice a v ní PP Čimické údolí, pomník obětem 2. světové války, kaple sv. Jana Nepomuckého, tvrz Čimice a Drahanský mlýn, městská část Dolní Chabry a v ní socha sv. Václava, pomník obětem 1. a 2. světové války, hřbitovní kaple, dům čp. 5/2, dům čp. 6/4 a dům čp. 7/6 a 37/7.


14. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Vysočany krucifix, zvonice, pomník obětem 2. světové války, radnice, dům čp. 250/4, dům čp. 143/1, dům čp. 784/13, kaplička a Jeníkovská kaple, městská část Kobylisy a v ní dům čp. 25/4, Dub u Čimické Hájovny, Dub za Čimickou hájovnou, pomník obětem 2. světové války, Kobyliská střelnice a hřbitovní kaple.


13. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Krč Kostel sv. Františka z Assisi, dům čp. 61/9, dům čp. 9/5, kaple sv. Anny, usedlost Ryšánka, kaple, pomník Karla Hořejšího, hřbitovní kaple a zvonice, městská část Vysočany a v ní kostel sv. Vojtěcha, Cedr Na Balkáně, pomník obětem 2. světové války, strojírny Praga a dům čp. 473/36. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Darksiders, který bude mít premiéru 18. března ve 20:00.


10. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Krč hostinec u Labutě, Jilm vaz v Michelském lese, pomník Václava Veverky, pomník obětem 1. světové války, vila Inka, vila Orient, Šimsovo sanatorium, vila Kamila, Krčské rondely a zámek Dolní Krč.


9. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Kunratice dům čp. 15/2, dům čp. 16, socha sv. Jana Nepomuckého, dům čp. 17, dům čp. 19/4, dům čp. 20/5, dům čp. 34, kostel sv. Jakuba Většího, dům čp. 4/24 a zámek Kunratice, městská část Krč a v ní pomník obětem 1. světové války, Fakultní Thomayerova nemocnice a kaple sv. Václava.


8. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Kunratice Nový hrad u Kunratic, PP údolí Kunratického potoka, dům čp. 139, Zookoutek Kunratický les, pomník obětem 2. světové války, pomník Osvobození, Bartůňkův mlýn, pomník obětem 1. světové války, dům čp. 73/6, dům čp. 9/4, dům čp. 92/4 a Hrobka Korbů z Weidenheimu.


7. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Michle synagoga, dům čp. 134/10, Michelský dvůr, dům čp. 4/11, dům čp. 403/13, dům čp. 50/2, krucifix, pomník obětem 1. a 2. světové války, pomník Barikádníků, Kostel Narození Panny Marie, Vršovická vodárna, Sekvojovce v Michelském lese a Hraniční dub v Kunraticích, městská část Kunratice a v ní Duby letní Na Jelenách a Obléhací tábor.


6. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Vršovice dům čp. 617/58, dům čp. 262/57, dům čp. 529/64, kostel sv. Václava, dům čp. 626/11, dům čp. 564/45, Koh-i-noor Waldes a hřbitovní kaple, městská část Michle a v ní dům čp. 94, Stibralova vila, dům čp. 320/104, Dům s lékárnou U Černého orla, dům čp. 386/3 a dům čp. 522/2.


5. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Vršovice dům čp. 59/10, dům čp. 144/6, dům čp. 11/8, Rangherka, dům čp. 79/25, fara, Spořitelna, dům čp. 106/7, socha sv. Jana Nepomuckého, kostel sv. Mikuláše, Husův sbor, dům čp. 406/29, dům čp. 450/38, dům čp. 475/46, dům čp. 495/48, dům čp. 346/15, dům čp. 499/50, dům čp. 515/52 a dům čp. 503/56. Nakonec přibyl v záložce „Gamemovie“ film ze hry Assassin’s Creed Odyssey s názvem Velký Útek, který bude mít premiéru 11. března ve 20:00.


4. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Bohnice, hřbitovní kaple, obelisk obětem 1. světové války, Bohnický hřbitov, PP Zámky, dynamitka Bohnice a hradiště Zámky, v městské části Troja přibyla PP Trojská, dále přibyla městská část Vršovice a v ní nádraží Praha-Vršovice, Vila Jitřenka, tvrz Vršovice, dům čp. 39/21 a dům čp. 40/23. Nakonec přibyli ve Vinohradech fotografie u Viničního altánu a u Gröbovi vily.


3. 3. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Bohnice a v ní PR Podhoří, hřbitovní kaple, statek Vraných, dům čp. 2/34, Škola, krucifix, fara, dům čp. 5/28, Hospic Štrasburk, dům čp. 11/53, zámek Bohnice, dům čp. 253/29, kostel sv. Petra a Pavla, dům čp. 13/26, kostel sv. Václava, Psychiatrická nemocnice Bohnice a PP Bohnické údolí.


29. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Bohnice a v ní PR Podhoří, hřbitovní kaple, statek Vraných, dům čp. 2/34, Škola, krucifix, fara, dům čp. 5/28, Hospic Štrasburk, dům čp. 11/53, zámek Bohnice, dům čp. 253/29, kostel sv. Petra a Pavla, dům čp. 13/26, kostel sv. Václava, Psychiatrická nemocnice Bohnice a PP Bohnické údolí.


28. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Lysolaje a v ní dům čp. 90/2, pomník obětem 1. světové války, kaple Panny Marie Sedmibolestné, PP Housle, pomník obětem 2. světové války, dům čp. 6/8, Fuchsův statek, dům čp. 7/6, kaple a Lysolajský mlýn, městská část Sedlec a v ní PP Podbabské skály, dům čp. 2/16, Hergetova cihelna, PP Sedlecké skály, zámek Sedlec, pomník obětem 2. světové války a kaple Nejsvětější Trojice.


27. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská v městské části Suchdol Zapomenutá vrba, dům čp. 14/24, Hostinec Na Chumberku, dům čp. 11/4, Brandejsův statek, kaple, hasičská zbrojnice, dům čp. 3/4, kaple sv. Václava, Trojanův mlýn, Spálený mlýn, PR Roztocký háj - Tiché údolí, pomník obětem 2. světové války, pomník Mikoláše Alše, bitva u Suchdola a pomník Rudé armády. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Warhammer 40 000 – Spacemarine, který bude mít premiéru 4. března ve 20:00.


23. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Nebušice a v ní dům čp. 1, dům čp. 19, dům čp. 18, dům čp. 158, pomník obětem 1. světové války, dům čp. 8, PP Vizerka, fara, kostel sv. Cyrila a Metoděje, hřbitovní kaple a Boží muka, městská část Suchdol a v ní PR Údolí Únětického potoka.


22. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Ruzyně dům čp. 10/6, dům čp. 13/7, kaple, pomník obětem 1. světové války, purkrabský dvůr, dům čp. 18/41, Kubrův statek, dům čp. 65/37 a dům čp. 16/35, v městské části Přední Kopanina přibyli PP Opukový lom u Přední Kopaniny, pomník Václava Kloce, dům čp. 32, pomník obětem 1. světové války, kaple sv. Ludmily a Marty, Jezuitský dvůr, dům čp. 28, dům čp. 26, socha sv. Juliány, socha sv. Václava a nakonec přibyli fotografie u rotundy sv. Máří Magdalény.


19. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Ruzyně kaple sv. Václava, krucifix, toleranční hřbitov, sýpka, dům čp. 46/42, pomník mistra Jana Husa, dům čp. 2/47, hostinec na Kovárně, dům čp. 4/1, dům čp. 5/2, dům čp. 6/3, dům čp. 8/4, dům čp. 30/11, dům čp. 9/5 a přibyli fotografie u Bílé Hory. Nakonec jsem v záložce „Gamemovie“ přidal film ze hry Brothers in Arms – Road to hill 30, který bude mít premiéru 25. února ve 20:00.


18. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Řepy Řádový hřbitov, pomník obětem 1. a 2. světové války, Krucifix, Pomník Josefa Líkaře a Václava Řeháka, Velká Hospoda, kaple sv. Martina, socha sv. Rocha, socha sv. Šebestiána, Kostel Panny Marie Vítězné a kaple poutní cesty do Hájku.


17. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Sobín a v ní hřbitovní kaple, boží muka a zvonice, městská část Zličín a v ní dům čp. 6/43, dům čp. 8/47, dům čp. 7/45, dům čp. 21/2 a márnice, městská část Řepy a v ní dům čp. 51/61, klášter sv. Karla Boromejského, kostel sv. Martina, dům čp. 31/34, Kratochvílův statek, dům čp. 10/33 a dům čp. 7/29.


14. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Liboc Vodovodní štola Světluška, fara, Kostel sv. Fabiána a Šebestiána, archeologický park Archaia, pomník obětem 1. světové války, škola, kaplička se sochou sv. Jana Nepomuckého, hradiště Šárka, Čertův mlýn a přibyli fotografie u domu čp. 56/6 a PR Divoká Šárka.


13. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Liboc krucifix, vila na Vypichu, dům čp. 283/17, Libocká brána, dům správce, socha Jana Roháče z Dubé, dům čp. 281/3, Schubertova vila, dům čp. 270/29, Libocký hřbitov s márnicí, dům čp. 56/6, dům čp. 65/35, socha Husitské ženy a přidal jsem fotografie u PP Obora hvězda a Letohrádek Hvězda. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film ze hry Heroes of Might and Magic III – Restoration of Arathia – píseň pro otce, který bude mít premiéru 18. února ve 20:00.


9. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Libuš a v ní Pomník obětem 1. světové války, zvonice, dům čp. 37/181, dům čp. 41/179, dům čp. 35/200, městská část Písnice a v ní pomník obětem 1. světové války, dům čp. 1/15, Písnický mlýn, tvrz Písnice a boží muka, městská část Radlice a v ní kaple sv. Jana Nepomuckého, pomník obětem bombardování a socha sv. Jana Nepomuckého.


8. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Nusle kostel sv. Václava, dům čp. 1422/59, usedlost Jezerka, Věznice Pankrác, Vrchní soud v Praze, pomník obětem 1. světové války, zvonice, socha sv. Jana Nepomuckého a kostel sv. Pankráce, dále přibyla městská část Lhotka a v ní Kostel Panny Marie Královny míru a kaplička sv. Petra a Pavla, městská část Kamýk a v ní PP V Hrobech.


5. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Střížkov kaplička, hřbitovní kaple, čestné pohřebiště obětem komunistického režimu a masový hrob obětí nacistického režimu a dále přibyli v městské části Nusle vila Bělka, Pomník tří odbojů, pomník padlých v Pražském povstání, škola, radnice, dům čp. 57/8, dům čp. 45/9, Nuselský pivovar, dům čp. 360/4, dům čp. 293/16, Národní dům, dům čp. 96/7 a dům čp. 142/9. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Heroes of Might and Magic – Restoration of Arathia – Ať žije král, který bude mít premiéru 11. února ve 20:00.


4. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha městská část Prosek a v ní pomník obětem světových válek, dům čp. 40/1, viniční sloup, dům čp. 289/5, dům čp. 32/7, dům čp. 45/9, sousoší Piety, hostinec u Brabců, zvonice, dům čp. 3/6, fara, Lípa na Proseku u kostela sv. Václava, kostel sv. Václava a Sokolovna, městská část Střížkov a v ní Svatojánský poplužní dvůr, škola a pomník obětem 1. světové války.


3. 2. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Dejvice Heřmanův dvůr, dům čp. 47/23, mlýnek, PP Nad Mlýnem, socha sv. Jana Nepomuckého, usedlost Vokorinka, Kalinův mlýn, Dubový mlýn, pomník Rudé armády, PP Jenerálka, štola, zámek Jenerálka, hostinec, kovárna, pamětní deska výstavby mostu, kostel sv. Jana Nepomuckého v Trní a Jehněčí dvůr.


31. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Dejvice Zřícenina Na Babě, Hradiště Na Babě, dům čp. 192/30, usedlost Okolka, dům čp. 75/24, Usedlost Purkrábka, dům čp. 77/36, pomník Mistra Jana Husa, usedlost Konvářka, PP Dolní Šárka, usedlost Žežulka, dům čp. 259/46, dům čp. 251/48, dům čp. 225/50, Malý Mlýn, usedlost Žitná a vila Mrázovka. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Heroes of Might and Magic III – Restoration of Arathia – Osvobození, který bude mít premiéru 4. února ve 20:00.


30. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Dejvice usedlost Špitálka, fara, dům čp. 19/19, Hendlův dvůr, fara, Kaple sv. Jana Nepomuckého, márnice, kostel sv. Matěje, hrobka Františka Mráze, Hotel International, usedlost Majorka a PP Baba. Dále jsem přidal v městské části Troja fotografie u PP Skály v Zoologické zahradě, Gočárovy domky a usedlost Sklenářka a přibyl Trojský mlýn.


26. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Troja Zámeček Jabloňka a PP Jabloňka, v městské části Dejvice Kaple Nejsvětější Trojice, usedlost Kotlářka, zámeček Hanspaulka, Kaple sv. Michaela, usedlost Pernikářka, kaplička, usedlost Beránka, usedlost Zlatnice, PP Zlatnice a kaplička.


25. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Libeň kostel sv. Vojtěcha, Grabova vila, cihelna, kaplička, usedlost Císařská, PP Prosecké Skály, zámeček Rokoska, špýchar, vychovatelna, pomník operace Anthropoid, usedlost Mazanka, Vodárenská věž, nový židovský hřbitov, usedlost Vlachovka, dům čp. 80/16, Sloup se znakem hraběte z Valdštejna, usedlost Hercovka, usedlost Kuchyňka, pomník bojů na Trojském Mostě a PP Bílá Skála.


22. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Libeň Nová synagoga, Libeňský plynojem, starý židovský hřbitov, dům čp. 440/40, Betonový most přes Rokytku, Pomník primátora Jana Podlipného, zámecký pivovar, Löwitův mlýn, zámek Libeň, gymnázium, sokolovna a kaplička. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Heroes of Might and Magic 3 – Restoration of Arathia – Válečná kořist, který bude mít premiéru 28. ledna ve 20:00.


21. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Střešovice usedlost Kocourka, dům čp. 97/52, PP Střešovické skály a kaple, městská část Dejvice a v ní Železniční stanice Praha – Dejvice, Husův sbor, budova VŠCHT, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, usedlost Strakovka, usedlost Hercovka, usedlost Vlčovka, usedlost Hadovka, kostel sv. Václava a Proboštský dvůr.


20. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Střešovice ústřední dům Ořechova, Kafkova vila, Vila Emila Filly, dům čp. 32/11, dům čp. 53/13, dům čp. 130/3, dům čp. 71/17, dům čp. 118/19, dům čp. 67/3, dům čp. 534/6, dům čp. 34/12, dům čp. 36/11, kostel sv. Norberta, socha Panny Marie, trafika, fara, Sbor Církve českobratrské, kaplička, dům čp. 27/26 a dům čp. 25/30.


17. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Smíchov vila čp. 1247/27, Usedlost Nikolajka, vila čp. 1088/31, boží muka, Hřbitov Malvazinky, Kostel sv. Filipa a Jakuba, Usedlost Cihlářka, Pickova vila, Busta Wolfganga Amadea Mozarta a usedlost Bertramka, dále přibyla městská část Střešovice a v ní Přečerpávací stanice Bruska, Vojenský hřbitov, pomník padlých Pruských vojáků, Vozovna Střešovice a pomník obětem 1. světové války.


16. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Smíchov pivovar Staropramen, socha sv. Aji, dům čp. 1122/28, PP Ctirad, lihovar, usedlost Konvářka, Starý židovský hřbitov na Smíchově, usedlost Koulka, socha sv. Jana Nepomuckého, usedlost Skalka, Kostel Českobratrské církve evangelické, usedlost Santoška, Usedlost Malvazinka, Vila Václavka, Vila Helenka a přibyly fotografie u Synagogy. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ přidal film ze hry Heroes of might and Magic 3 - Restoration of arathia - Jeskyně a Ďáblové, který bude mít premiéru 21. ledna ve 20:0.


12. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Troja usedlost Salabka, PP Salabka, usedlost Pazderka, pomník Jiřího Sedmíka, hradiště na Farkách, Štěrbův letohrádek, kaple sv. Václava, dům čp. 35/9, morový sloup, socha boha Radegasta, usedlost Sklenářka, Gočárovy domy, PP Skály v zoologické zahradě, a nakonec jsem přidal fotografie u Zoo Praha.


11. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Troja usedlost Popelářka, pomník obětem 1. a 2. světové války, socha mistra Jana Husa, usedlost Kazanka, dům čp. 21/42, dům čp. 20/44, dům čp. 15/56, dům čp. 13/4, dům čp. 7/6, panský dvůr, dům čp. 25/12, PP Havránka, PP Velká Skála, viniční domek, morový sloup, a nakonec přibyli fotografie u vinice sv. Kláry, Trojského zámku.


8. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Holešovice budova Obchodní Akademie, budova Mateřské školy, Holešovická elektrárna, Řeznický dům, Pražská tržnice, blok činžovních domů, Továrna na vodoměry, Holešovický pivovar, Holešovický přístav a Akciové parní mlýny. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film ze hry Heroes of Might and Magic 3 – Restoration of Arathia, který bude mít premiéru 14. ledna ve 20:00.


7. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Holešovice dům čp. 675/2, Hanavský pavilon, Koupaliště Občanská plovárna, Kaple sv. Máří Magdaleny, strážní domek Rudolfovy štoly, vodní elektrárna Štvanice, Restaurace na ostrově Štvanice, lázeňský dům, budova Státní Plánovací komise, kaplička sv. Jana Nepomuckého, kostel sv. Klimenta, Kostel sv. Antonína Paduánského, dům čp. 693/23, dům čp. 694/24 a sokolovna.


6. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Bubeneč Šlechtova restaurace, vozovna, Ledárna, Maroldovo panoráma Bitva u Lipan, Průmyslový palác, Křižíkova fontána, Restaurace Stará rychta, Planetárium, Pavilon, restaurace Pražan, Pecoldova restaurace, Lapidárium Národního muzea, Pavilon AVU, Pavilon čp. 66, Pavilon čp. 67 a Letenská vodárenská věž.


3. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Bubeneč krucifix, dům čp. 17/3, Radnice a škola, fara, kaplička sv. Jana Nepomuckého, dům čp. 33/3, dům čp. 54/2, Myslivna, studniční domek, domek, Místodržitelský letohrádek, PP Královská Obora, brána, Strážní domek Buštěhradské dráhy, vodovodní domek a Rudolfova štola.


2. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Bubeneč železniční stanice Praha-Bubeneč, PP Pecka, Císařský mlýn, Lannova vila, Vila Marianne Gellertové-Petschkové, Kholovská chalupa, dům čp. 16/1, dům čp. 59/8, Hostinec Na Slamníku a Kostel sv. Gottharda. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Age of Empires – Yamato, empire of Rising sun, který bude mít premiéru 7. ledna ve 20:00.