logo prehis.cz Virtuální muzeum zkamenělin Cestování Hry Game movie Informace ke stažení

Archiv novinek

2024

18. 1. 2024

Na stránkách www.prehis.cz v záložce "Cestování" se objevily nové přírůstky z okresu Semily, konkrétně z obce Bělá. Mezi těmito novými přírůstky najdete sochu Křest Krista, která je nyní společně s domem čp. 102. Dále tu je socha sv. Jana Nepomuckého a kostel Nejsvětější Trojice. Kromě toho byla přidána kaple, márnice se hřbitovem, další kaple a krucifix. A nakonec, ale rozhodně ne méně důležité, byly přidány domy čp. 90, čp. 89 a čp. 98. Každý z těchto přírůstků představuje jedinečnou část historie a kultury obce Bělá.


17. 1. 2024

Dnes je skutečně významný den! Nejenže jsem dokončil úpravy textů na webu v okresu Cheb, ale také jsem zpracoval texty z tohoto okresu a převedl je do formátu e-knih. Po dokončení těchto úprav jsou nyní e-knihy připraveny k čtení v jejich nejnovější a nejlepší podobě.


16. 1. 2024

Na stránkách www.prehis.cz v záložce “Cestování” byly přidány nové položky. V městysu Libštát v okrese Semily byly přidány domy s čísly popisnými 37, 35, 11, 136 a 127. Kromě toho byla přidána socha Panny Marie, smírčí kříže s identifikačními čísly 1767, 0770 a 0557, zvonice a augsburský kostel. V obci Bělá byl přidán dům čp. 57. Tyto nové přírůstky obohacují kulturní a historický obsah stránek a poskytují návštěvníkům nové možnosti objevování.


15. 1. 2024

Na stránkách www.prehis.cz se dnes objevila nová aktualizace v záložce "Cestování". Přidány byly nové lokality v okrese Semily, konkrétně v městysi Libštát. Mezi novými přírůstky najdeme kostel sv. Jiří, dům čp. 129, školu, dům čp. 4, sochu sv. Jana Nepomuckého, sochu sv. Václava, most, evangelický kostel, dům čp. 41 a dům čp. 39.

V záložce "Gamemovie" byl přidán nový film ze hry Heroes of Might and Magic s názvem "Kultista". Těšte se na jeho premiéru, která se uskuteční 20. ledna ve 20:00. Bude to jistě vzrušující zážitek!


11. 1. 2024

Na stránkách www.prehis.cz v záložce "Cestování" se objevily nové přírůstky. V malebném okrese Semily, v obci Košťálov, byly přidány dům čp. 7 a dům čp. 8, kostel sv. Jakuba Staršího, Gráfkova lípa a krucifix. Kromě toho byla přidána i vesnice Želechy, kde můžete najít dům čp. 33 a dům čp. 24, smírčí kříž z roku 1768, sochu sv. Jana Nepomuckého, krucifix a pomník obětem 1. světové války. Tyto nové přírůstky rozšiřují nabídku historických a kulturních památek, které můžete na těchto stránkách objevit.


10. 1. 2024

Na stránkách www.prehis.cz v záložce “Cestování” se objevila řada nových přírůstků z okresu Semily, konkrétně z obce Košťálov. Mezi novými přírůstky najdete dům čp. 62, Janatův mlýn, hrad Košťálov, dům čp. 70, Kovářův mlýn, PP Kovářův mlýn, sousoší Kalvárie, sokolovnu a pomník obětem 1. a 2. světové války. Tyto nové přírůstky představují širokou škálu historických a kulturních památek, které stojí za to navštívit.


7. 1. 2024

Na stránkách www.prehis.cz se objevila řada nových přírůstků, které rozšiřují jejich již tak bohatou nabídku. V záložce "Cestování" můžete nyní najít vesnici Nedvězí v okrese Semily, kde můžete navštívit kapli, dům čp. 3, dům čp. 6, hasičskou zbrojnici, dům čp. 8 a dům čp. 25. Dále je zde vesnice Sutice s továrnou VISTA a vesnice Pohoří u Stružince, kde můžete navštívit dům čp. 7 a zvonici. V obci Košťálov je pak k vidění dům čp. 91.

Pokud jste fanouškem počítačových her, pak vás jistě potěší nový přírůstek v záložce "Gamemovie". Film ze hry Heroes of Might and Magic 5 s podtitulem "Královna" bude mít premiéru 13. ledna ve 20:00. Těšte se na vzrušující dobrodružství plné magie a hrdinství.


6. 1. 2024

Na webových stránkách www.prehis.cz se objevily nové přírůstky v sekci "Cestování". V okrese Semily byla přidána vesnice Hořensko, kde můžete najít dům s číslem popisným 25 a 27. Kromě toho byla přidána také obec Slaná, kde můžete navštívit dům s číslem popisným 43, krucifix, domy s čísly popisnými 13, 14 a 24, zvonici a pomník věnovaný obětem 1. světové války. Tato aktualizace poskytuje nové možnosti pro cestovatele, kteří hledají nové destinace k objevování.


5. 1. 2024

Na stránkách www.prehis.cz se dnes objevily nové přírůstky v sekci "Cestování" pro okres Semily. Vesnice Komárov nyní zdobí rozhledna Kozákov, kaple a krucifix. Vesnice Kozákov se může pochlubit domem čp. 8, domem čp. 16 a krucifixem. Vesnice Lhota představuje kapli, pomník obětem 1. světové války a dům čp. 42. A konečně, vesnice Světlá se pyšní domem čp. 1. Těšte se na objevování těchto nových míst!


2. 1. 2024

Na stránkách www.prehis.cz v sekci "Cestování" se objevila řada nových přírůstků. V okrese Semily byla přidána obec Záhoří, kde můžete najít krucifix, domy čp. 18 a 19, pomník obětem 1. světové války, kapli sv. Prokopa a domy čp. 3 a 6. Dále byla přidána vesnice Pipice, kde se nachází socha sv. Jana Nepomuckého, kaple a domy čp. 39, 24 a 23. Jako poslední novinku jsem přidal film ze hry Prince of Persia - The Two Thrones, který bude mít premiéru 6. ledna ve 20:00. Těšte se na objevování nových míst a sledování vzrušujícího filmu!