Horní Slavkov - Děkanství

Informace

Navštíveno: 7. 5. 2016

Historie: Barokní budovu děkanství, která stojí u kostela, vybudoval J. G. Pöpperlem z Horního Slavkova v letech 1755 - 1756 na místě již starší budovy.

Po roce 1945, kdy došlo k odsunu německého obyvatelstva, přestala zde sídlit křesťanská správa a objekt začal pomalu chátrat. Interiéry budovy byli značně poškozeny vandaly a rozkradeny. Nakonec byla dne 3. května 1958 zapsána do seznamu nemovitých kulturních památek pod číslem 15095/4-4206.

V 90. letech 20. století byla nakonec obnovena střecha a roku 2005 se přistoupilo k celkové rekonstrukci objektu, kdy zde mělo být umístěno infocentrum a muzeum česko-bavorského geoparku. Od snah na rekonstrukci bylo nakonec ustoupeno, když po položení nové střechy a měděných okapů, bylo vše rozkradeno a tím zničena i nová střecha.

Dnešní stav tohoto děkanství je v naprosto dezolátním stavu, sice jsou zde zabedněná okna, a zamřížovaný vchod, ale i tak zatýká střechou a v některých místnostech se propadají stropy.

Zdroj: http://www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz/horni-slavkov-dekanstvi

Dojmy: Škoda že se rekonstrukce nedokončila díky našim nenechavým spoluobčanům. Byla sem umístěna nová střecha a měděné okapy a někdo se vloupal okapy ukradl a střechu značně poškodil.

Mapa

a

Fotografie

×
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich