Cestování

Česká republika

WP_20131009_001

Hlavní město Praha

Hlavní město Praha, je české velkoměsto o velikosti jednoho okresu, které postupně vzniklo sloučením jednotlivých menších měst a vesnic. Díky tomuto má Praha velmi zajímavé jak architektonické, tak přírodní památky a zajímavosti.

IMG_1577

okres Cheb

Ačkoliv se to na první pohled nezdá tak je chebská krajina velmi zajímavá. Hlavním městem tohoto okresu je město Cheb, které se nachází přibližně ve střední části tohoto okresu. Na sever tohoto města se nachází hory Smrčiny, v nichž je ukryto město Aš. Okolo Chebu se pak nacházejí hory Slavkovský les a Český les. V jižní části tohoto okresu se pak nachází Tepelská vrchovina, která se rozprostírá hlavně v okolí města Teplé. Hory ale nejsou jediná věc, co se zde nachází. Kromě několika majestátních hradů a malebné lidové hrázděné architektury se zde nachází také mnoho minerálních pramenů, které evokovali vznik mnoha lázeňských měst jako například Mariánských lázní.

IMG_3608

okres Chomutov

Okres Chomutov ačkoliv to tak nevypadá oplývá kulturním a přírodním bohatstvím. Zatím co v severní části okresu se zvedá mohutné pohoří Krušné hory, tak toto pohoří postupně přechází v Mosteckou uhelnou pánev a na těžbu uhlí je zde mnoho památek. V západní části okresu navazují Doupovské hory. Hlavním městem tohoto okresu je Chomutov, který se nachází ve východní části okresu.

WP_20131009_001

Okres Karlovy Vary

V severní části okresu Karlovy Vary, se zdvihá mocné Krušnohorské horstvo, které bylo svědkem velkého hornického úsilí. Směrem na jih Krušné hory ustupují na západní části pánvi, ve které leží krajské město Karlovy Vary a na východě přecházejí Krušné hory v Doupovské hory, které jsou ve skutečnosti velkou kalderou, ve té je výcvikový prostor české armády. Dále na jih se začíná zvedat Tepelská vrchovina, na které je velmi zajímavá příroda, ale také velmi bohatá historie.

IMG_1098

Okres Kutná Hora

Tento okres dýchající historií, je jedním z celků, které se stali v průběhu historie pokladnicí Českého království. Na západě okresu se nachází řeka Sázava, kolem které je mnoho tvrzí, hradišť či malebné krajiny. Směrem na východ skrze malebné vesničky se člověk blíží ke dvěma historickým centrům, a to Kutné Hoře a Čáslavi, které si zachovali svou významnost do dnešních dnů.

WP_20131009_001

Okres Most

Okres Most je jedním z unikátních a neopakovatelných celků Čech. Zatím co na severozápadě je mohutná hradba Krušných hor s malebnou přírodou a unikátními památkami, pod nimi se již tvoří dolové území, které mu se právem přezdívá měsíční krajina. V tomto dolovém území se bohužel mnoho památek a zajímavostí nedochovalo, ale i tak je toho dost. Na jihovýchodě se pak začíná zvedat České středohoří, s velkým množstvím homolovitých kopců, jako pozůstatků sopečné činnosti.

IMG_8632

Okres Praha - západ

Praha – Západ je okres, který má mnoho co nabídnout. Nachází se zde malebné přírodní památky, malebné zříceniny, či historické doly. Toto území je pak i historicky spjaté s nejstaršími dějinami Českého království, tyto události pak připomínají zachované mohyly, či hradiště, které sloužilo k vládě prvních Přemyslovců.

WP_20131009_001

Okres Sokolov

Okres Sokolov je velmi zajímavá oblast, bohatá na historii, zajímavá místa, ale i památky. I když je to jeden z menších okresů české republiky, i tak je bohatý na tyto zajímavosti více než dost. V severní části se zdvihají vysoké Krušné hory, které postupně přecházejí do nížiny sokolovské pánve, která je sice zdevastovaná těžbou hnědého uhlí, ale i tak je krásná. Na jich od sokolovské pánve se opět zvedají hory, ale nejen tak ledajaké, zvedají se hory dříve nazývané Císařský les, nyní zvané lesem Slavkovským.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat