logo prehis.cz Cestování Okres Karlovy Vary Kosmová dům čp. 3 dům čp. 6

Kosmová - dům čp. 4

Informace

Navštíveno: 3. 12. 2017

Historie: Tato hospodářská lidová usedlost byla vybudována na přelomu 18. a 19. století. Celý areál usedlosti je složen z obytného stavení, chlévů, stodoly a brány s brankou. Zde si dovolím citovat popis stavby:

"Uzavřená hospodářská usedlost. Vlevo obytné patrové stavení čelně k návsi. Přízemí zděné, patro nad obytnou částí hrázděné (průčelí omítané). Průčelí o 3 okenních osách dělí pásová římsa a ukončuje bedněný štít, zdobně členěný lištami. Střecha sedlová, vlevo přesahující patro, kryta eternitem. Dispozice běžného typu, z komory obytná světnice. K obytné části přiléhá zděný hospod. trakt - v přízemí traversy a v patře trámové stropy. V pozadí dvora obdélná roubená stodola, se střechou krytou vlnitým eternitem, se 2 hladkými štíty. K obytné části vpředu přiléhá zděná brána, členěná pilastry a uzavřená půlkruhem. Vlevo od ní půlkruhová branka."

Zdroj: http://pamatkovykatalog.cz/?element=15262011&sequence=7&mode=fulltext&keywords=kosmov%C3%A1&order=relevance%3Adesc&action=element&presenter=ElementsResults

Dojmy: Krásně udržované stavení, do kterého by člověk rád nahlédlul.

Mapa

Fotografie

×