logo prehis.cz Cestování okres Cheb Ovesné Kladruby Denkův kříž dům čp. 7

Ovesné Kladruby - dům čp. 4

Informace

Navštíveno: 3. 8. 2019

Historie: V malebné vesničce Ovesné Kladruby se nachází historická zemědělská usedlost, která je svědkem času a proměn. Tato usedlost, která se pyšní svou historií sahající až do první poloviny 19. století, je dokonce zachycena na katastrální mapě z let 1824 – 1843, což naznačuje, že její kořeny mohou být ještě hlubší.

Usedlost je skvělým příkladem venkovské architektury té doby. Skládá se z patrového výměnku s sedlovou střechou, hospodářských stavení a obytné budovy, která je postavena v typickém chebském lidovém slohu. Tato obytná budova je patrová stavba s pravděpodobně zděným přízemím, na které navazuje roubený věnec. Na tomto věnci spočívá hrázděné patro a bohatě hrázděný štít pokrytý sedlovou střechou.

V prvním dvacetiletí 21. století prošla tato stavba řadou úprav, včetně přidání dvou vikýřů. Tyto změny však byly provedeny s citlivostí a respektem k původnímu charakteru stavby, takže usedlost si zachovala svůj autentický ráz. Tato usedlost tak představuje krásný příklad toho, jak se dá modernizovat historická stavba, aniž by ztratila svou původní podobu a atmosféru.

Dojmy: Bohužel jsem o této stavbě nenašel téměř žádné informace.

Mapa

Fotografie

dům čp. 4 v Ovesných Kladrubech
dům čp. 4 v Ovesných Kladrubech
×