logo prehis.cz Cestování okres Cheb Lázně Kynžvart kostel sv. Markéty kříž Antonie Pascalina

Lázně Kynžvart - Kovárna

Informace

Navštíveno: 30. 5. 2019

Historie: Představte si, že se nacházíte na okraji města, kde se v druhé polovině 18. století objevila kovárna. Její architektura, inspirovaná lidovým barokním stylem, vyniká mezi ostatními budovami. Tato malá přízemní stavba, postavená z lomového kamene, je jako pevnost, která vzdoruje zkouškám času. Její došková valbová střecha dodává celému komplexu rustikální vzhled, který je v kontrastu s moderním světem.

V roce 1782, kdy byla kovárna poprvé zmíněna v písemných záznamech, byla spojena s tragickým požárem. Kovárna skrývá tajemství - malou temnou místnost bez oken, která občas sloužila jako vězení. Tato místnost, zbavená světla a naděje, vyvolává otázky o tom, co se zde dělo a kdo zde byl držen.

Po druhé světové válce budova chátrala a byla opuštěna, jako by byla zapomenuta samotným časem. Ale v letech 1982 až 1986 prošla kovárna obnovou a byla zrekonstruována do současné podoby, kterou můžeme obdivovat dnes. Tato historická budova je nyní svědkem minulosti a připomínkou doby, která už dávno minula. Je to připomínka naší historie a našeho kulturního dědictví.

Zdroj: https://www.zamek-kynzvart.cz/cs/Zamecky-park/Vyznamna-a-pamatna-mista-v-parku

Dojmy: Krásný malebný areál, který si dodnes zachoval svůj původní vzhled.

Mapa

Fotografie

Kovárna v Lázních Kynžvart
Kovárna v Lázních Kynžvart
Kovárna v Lázních Kynžvart
Kovárna v Lázních Kynžvart
Kovárna v Lázních Kynžvart
×