logo prehis.cz Cestování okres Cheb Číhaná Dolnice

Dlouhé Mosty

Informace

Navštíveno: Nenavštíveno

Historie: Dlouhé Mosty, známé také jako Langenbruck v němčině, jsou malebná vesnice, která se stala součástí města Františkovy Lázně. Tato vesnice je situována 3,5 kilometrů jihovýchodně od Františkových Lázní a leží v nadmořské výšce 432 metrů. Vesnicí se vine Slatinný potok, který dodává krajině kouzelný nádech.

Historie Dlouhých Mostů sahá až do roku 1374, kdy byly poprvé zmíněny v historických textech. Po většinu své existence byly Dlouhé Mosty lénem Chebského hradu. Po zrušení patrimoniální správy se ves stala částí obce Třebeň, v letech 1910–1975 byla částí obce Tršnice a od roku 1976 se stala místní částí Františkových Lázní.

Po skončení 2. světové války a odsunu původního obyvatelstva došlo k razantní přestavbě vesnice. Většina původní zástavby byla bez milosti zbořena, což vedlo k tomu, že dnes vesnice nepřipomíná svou původní podobu. V roce 1930 zde žilo celkem 125 obyvatel, ale v roce 1950 to bylo již jen 58 a v roce 2021 zde žilo pouze 44 obyvatel. Přestože se počet obyvatel vesnice snížil, Dlouhé Mosty zůstávají důležitou součástí města Františkovy Lázně.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Dlouh%C3%A9_Mosty

Dojmy: Maličká vesnička, nacházející se východně od Františkových Lázní, kde je jedna zajímavost.

Mapa

Památky a zajímavosti

sýpka v Dlouhých mostech