logo prehis.cz Cestování okres Cheb Cheb Chotěnov

Chodovská Huť

Informace

Navštíveno: 10. 3. 2016

Historie: Chodovská Huť, dříve známá jako Chodovský Šmelctál, je malebná vesnice, která se nachází jen tři kilometry jižně od Třech Seker. Její historie je stejně fascinující jako její geografická poloha.

Vesnice byla založena kolem roku 1687 skupinou chudých horníků, kteří přišli z Norimberka, aby těžili stříbrnou a měděnou rudu, která byla v té době v oblasti hojně dostupná. Bohužel, další historie vesnice je zahalena tajemstvím.

Nicméně, je známo, že po zrušení patrimoniální správy v polovině 19. století se Chodovská Huť stala samostatnou obcí. Díky bohatému hornictví, které zde probíhalo až do konce 19. století, zde žilo až 799 obyvatel.

Na konci druhé světové války v roce 1945 zde žilo 622 obyvatel. Avšak po odsunu německého obyvatelstva a dosídlení obyvatelstva z vnitrozemí klesl počet obyvatel na pouhých 116 v roce 1947. V roce 1960 vesnice ztratila svou samostatnost a stala se součástí obce Tři Sekery, kam spadá dodnes.

Podle posledního sčítání lidu z roku 2011 zde žije 121 obyvatel, což svědčí o tom, že i přes všechny historické výzvy si Chodovská Huť zachovala svůj jedinečný charakter a stále je domovem pro komunitu lidí, kteří jsou hrdí na svou historii a dědictví.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Chodovsk%C3%A1_Hu%C5%A5

Zdroj: http://www.zanikleobce.cz/index.php?detail=1442781

Dojmy: Malebná vesnice, kde je pár zajímavostí.

Mapa

Památky a zajímavosti

pomník obětem 1. světové války v Chodovské Huti
Jasan pana Šolce v Chodovské Huti