logo prehis.cz Hry Assassin's Creed Brotherhood Assassin's Creed 3

Assassin's Creed Revelations

Dokumenty

Hra

Ezio Auditore

Desmond Miles je připojen k Animu a ocitá se na Ostrově, který je základní a jednoduchou simulací prostředí. Zde se setkává se Subjektem 16, který mu sdělí, že musí pro úspěšný únik dokončit kompletní synchronizaci, jinak nebude Animus schopen separovat jednotlivé postavy v jeho mysli. Desmond pokračuje v příběhu Ezia Auditore, který přichází do Masyafu, aby odkryl Altairovo tajemství. K tomu je potřeba pěti vzpomínkových klíčů od knihovny. Ezio pluje do Konstantinopole, setkává se Yusufem Tazimem (vůdce Konstantinopolských asasínů) a s pomocí Sofie Sartor, Sulejmana a místní větve řádu Asasínů klíče nachází, každý klíč obsahuje hratelnou Altairovu vzpomínku. V Masyafu pak odemyká Altairovu knihovnu, kde najde kostru Altaira a Jablko, které zde zanechává. Ezio poté promlouvá k Desmondovi, o kterém tuší, že ho může určitým způsobem slyšet. Sděluje mu svůj záměr opustit řád a věří, že s pomocí nápověd, které odkryl, najde Desmond odpovědi na otázky, po kterých celý život Ezio a Altair pátrali. V tu samou chvíli se Desmondovi zjevuje hologram Jupitera, ten mu odkrývá celé tajemství první civilizace, která byla zničena mohutnou solární erupcí. Té nedokázali Jupiter, Juno a Minerva zabránit. Jejich kompletní výzkum byl uložen ve speciálních podzemních kryptách a zůstává na samotném Desmondovi, aby našel centrální kryptu a zabránil tak druhé sluneční erupci. Naštěstí se však dodávka s Desmondem, jeho otcem Billem, Rebeccou a Shaunem objevuje právě u centrální krypty, která se následně po Desmondově probuzení aktivuje.


zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Assassin%27s_Creed_(s%C3%A9rie)#Assassins_Creed:_Revelations_.28Odhalen.C3.AD.29

Odhalení

Yusuf Tazim

Začíná šestnácté století. Templáři v čele s rodem Borgiů byli sice navenek poraženi, ale přesto se stále nevzdávají šance získat opět moc. Prostředkem by se měla stát tajemná knihovna zapečetěná kdysi dávným asasínským strážcem Altairem Ibn-La'Ahádem v syrské pevnosti Masyaf. Tu templáři ovládají a jejich cíl je jediný - knihovnu odpečetit a dostat se k Altairovu odkazu. Cestu k němu dláždí zisk několika knih, rozesetých před lety Niccolem Polem po různých místech Konstantinopole. Stárnoucí asasínský Strážce Ezio Auditore cítí, že konec života se blíží, přesto ví, že jeho úkol ještě nebyl dokončen. Vydává se tak až do Byzancie, aby sám odhalil tajemství, které by mohlo změnit nejen jeho vlastní náhled na svět, ale i celkovou rovnováhu sil v boji mezi věčnými nepřáteli - asasíny a templáři. Uspěje, nebo jeho celoživotní snaha zůstane nenaplněna?


zdroj: http://knihy.abz.cz/prodej/assassinas-creed-4-odhaleni

Embers

Shao Jun

Tento animovaný film definitivně uzavře příběh asasína Ezia Auditore da Firenze. Starý Ezio se se svou rodinou usadil v rodné Florencii. Ezio ví, že se jeho čas krátí, ale tahle věc ho netíží. Někdo ho chce totiž zabít.


zdroj: http://www.csfd.cz/film/303849-assassin-s-creed-embers/prehled/