logo prehis.cz Hry Assassin's Revelations Assassin's Creed Chronicles China

Assassin's Creed 3

Hra

Connor

Desmond Miles odchází do tajemného chrámu, který by měl údajně zvrátit obávaný konec světa. Ovšem v roli předka se hráč ocitá v roli templáře Haythama Kenwaye v druhé polovině 18. století, v Koloniální Americe během Americké revoluce, který je ale jen dočasnou postavou. Kenway v Londýnském divadle spáchal vraždu, aby získal tajemný amulet (klíč) a posléze utekl do Bostonu. Seznámí se s indiánkou Kaniethí:io (Zia), s níž později zplodí Ratonhnhaké:tona (později Connor), tedy hlavního hrdinu hry. Ten je napůl indián z kmene Mohawků a napůl Angličan (po Haythamovi). Connor nenosí jeho jméno, protože Haythama neměl v lásce, ale protože to je templář. Když byl Ratonhnhaké:ton dítětem, kolonisté mu vypálili jeho rodnou vesnici, přičemž zemřela i jeho matka. Za útokem stál templář Charles Lee a Ratonhnhaké:ton přísahal, že se pomstí. Později se setkal s duchem Juno, která mu poradila, aby sledoval asasínský symbol a chránil svatyni. Ratonhnhaké:ton se tedy vydá za Achillem Davenportem, který ho zasvětí do asasínských tajů a vycvičí ho, stává se Ratonhnhaké:tonovým přítelem a mentorem. Děj hry probíhá v rozmezí let 1753 až 1783. Hlavním úkolem hráče je, pomstít se za padlé obyvatele vesnice a zabít svého templářského otce a Charlese Lee. V průběhu hry se Connor setká se Samuelem Adamsem, Templáři vyprovokují Bostonské pití čaje, pokusí se zavraždit George Washingtona, z čehož je obviněn Connor a je proto i málem popraven. Asasíni pomáhají spíše patriotům a templáři zase "červenokabátníkům" (Britům). Connor krátce spojí síly i se svým otcem Haythamem a sní o spojení templářů a asasínů. Zjistí, že příkaz na vypálení jeho rodné osady vydal George Washington, a ne Connorův otec, jak se domníval. Connor se nakonec otočí zády i k patriotům a zabije svého otce. Vedení templářů tak přebere Charles Lee, jehož později také konečně zabije. Connor nalezne Jablko ("kousek ráje"), které musel ukrýt, setká se s Juno. Amulet (klíč) uschová do Achilova hrobu, který již zesnul. Desmond, k němuž se přidal i jeho otec, nalezne klíč (amulet). Juno ho vyzve, aby se pokusil spasit svět, což učiní i přesto, že se ho Minerva snaží přesvědčit, aby Juno neposlouchal, prý si chce svět podmanit sama pro sebe. Desmond ale Minervu neposlechne a obětuje se za, snad, lepší svět.


zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Assassin%27s_Creed_(s%C3%A9rie)#D.C4.9Bj_4

The Tyrany of king Washington

George Washington

Příběh se odehrává po americké revoluci, kde Washington nalezne jablko ráje a jede se poradit s Connorem. Když se jej oba dotknou vyjeví se jim budoucnost toho, kdyby si Washington jablko nechal.


zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Assassin%27s_Creed_(s%C3%A9rie)#Assassins_Creed:_Revelations_.28Odhalen.C3.AD.29

Opuštěný

Haytham Kenway

Kniha se odehrává v roce 1735 a vychází částečně ze třetího dílu série. Opuštěný je osobní deník Haythama Kenwaye a sleduje jeho život, od jeho raného dětství v Anglii, přes jeho vzestup do řad templářů. Na rozdíl od Odhalení, je kniha napsána v první osobě a následuje příběh pouze Haythama Kenwaye. Závěr knihy byl dopsán Connorem poté, co zabil Haythama. V češtině kniha vyšla roku 2013 v překladu Kateřiny Niklové.


zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Assassin%27s_Creed_(kni%C5%BEn%C3%AD_s%C3%A9rie)