logo prehis.cz Hry Assassin's Creed Assassin's Creed Brotherhood

Assassin's Creed 2

Dokumenty

Hra

Ezio

Znovu se vracíme jako předek Desmonda, ale nyní už jako mladičký Ezio Auditore Da Firenze , který žije se svojí rodinou ve Florencii a vůbec netuší, že je potomkem asasína. Ezio se ale rychle dostane do nelehké situace ve chvíli, kdy jsou jeho bratři a otec zabiti templáři. Rodinný masakr přežije jen on, jeho sestra a matka. Odjíždí se skrýt do vily svého strýčka Maria, který ho vycvičí jako asasína a pomůže mu pochopit, co mají templáři za lubem. Několik let po celém Toskánsku, Florencii, Forli, Římě a Benátkách pátrá po mocných templářích, kteří mají na svědomí vraždu jeho rodiny a vraždu ostatních nevinných lidí. Snaží se jim také zabránit v ovládnutí světa. I v této hře nalezneme „úlomek ráje,“ po jeho nalezení a sebrání vzácné papežské hole se Ezio dostane do Sixtínské kaple. V jejích katakombách, se mu zjeví hologram ženy, která si nechává říkat Minerva. Mluví na Ezia, ale skrze něj varuje Desmonda, jelikož ví, že jí Desmond slyší. Mluví o Zemské zkáze, která hrozí celé Zemi. Jelikož mluví k Desmondovi, tak Ezio netuší, kdo Desmond je a kde se tu Minerva vzala. Ke konci tohoto příběhu Desmond musí prchnout před Abstergem a snaží se pochopit varování Minervy.


zdroj: http://www.postavy.cz/svet/assassin-s-creed/

Renesance

Ezio

Florencie je na konci 15. století baštou obchodu a vlivných bankéřských rodin. Členem jedné z nich je i Ezio Auditore da Firenze, který se již brzy bude muset vydat ve šlépějích svého otce a stát se šéfem rodinné banky. Ne že by ho však vidina vyřizování bankovních dokumentů po večerech za světla svíčky kdovíjak lákala, mnohem radši skáče po střechách florentských domů spolu se svým bratrem Federicem. Aniž by to ale chtěl, brzy si užije dobrodružství více, než by bylo milé. Jeho otec a bratři jsou zavražděni a Ezio se zaváže pomstít jejich nespravedlivou smrt. Jak se však brzy ukáže, nešlo jen o prostou likvidaci konkurence. Ezio se brzy dozvídá, že otec byl členem starého společenství Asasínů, už po staletí bojujícího proti mocichtivým templářům. Nyní je tedy na Eziovi, aby pomstil svého otce a pokračoval v jeho poslání… Renesance je téměř doslovným přepisem příběhu Assassin´s Creed 2, a to je tak trochu i největším záporem knihy.


zdroj: http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenze-oliver-bowden-assassin-s-creed-renesance-f64-/p_scifi.aspx?c=A100510_233111_p_scifi_hpe

Lineage

Giovanni Auditore

UBISOFT vydal tento úvodní film ke hře Assassin's Creed 2. Jde celkem o tři krátké filmy, které zachycují příběh Giovanniho Auditora - nájemného zabijáka. Filmy se zabývají tím, co se událo ještě před začátkem hry, v níž se poté jeho syn Ezio stane hlavním hrdinou. Filmy jsou točeny mixem živé akce a CGI, což jsou scény vygenerované počítačem.


zdroj: http://www.csfd.cz/film/268520-assassin-s-creed-lineage/prehled/