Mokřiny
logo prehis.cz Cestování okres Semily Mokrý Mříčná

Mokřiny

Informace

Navštíveno: 6. 9. 2022

Historie: Mokřiny, skryté v náručí přírody, jsou malou vesnicí, která se hlásí ke městu Turnov v malebném okrese Semily. Tato poklidná osada se rozkládá pouhé 3,5 kilometru na sever od Turnova a svým tichem a klidem pohlcuje každého návštěvníka.

Historie Mokřin sahá až do vzdáleného roku 1790, kdy se objevila první písemná zmínka o této vesničce. Pravděpodobně byla součástí rozsáhlého panství Hrubý Rohozec, jak nám naznačují historické záznamy. Po rozpuštění tradiční správy v polovině 19. století se Mokřiny připojily k obci Bukovina. O několik desetiletí později, v roce 1880, se staly součástí obce Malý Rohozec, a později, v roce 1961, se staly nedílnou částí obce Dolánky u Turnova.

Nakonec, v roce 1985, se Mokřiny připojily ke krásnému městu Turnov, které je jejich domovem dodnes. I přes svou skromnou velikost tato vesnička třinácti domů ožívá půvabem minulosti a pohostinností svých obyvatel. Podle posledního sčítání lidu z roku 2021 zde najdeme celkem 15 duší, které tvoří srdce a duši této malebné vesnice.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mok%C5%99iny_(Turnov)

Dojmy: Malebná vesnička, nacházející se severně od Turnova, kde je pár zajímavostí.

Mapa

Fotografie

dům čp. 6 v Mokřinách
socha sv. Josefa v Mokřinách