logo prehis.cz Cestování okres Cheb hasičská zbrojnice Hřbitovní most

Aš - Hotel Löw

Informace

Navštíveno: Nenavštíveno

Historie: V malebném městě Aš se tyčí historická budova, která byla původně postavena jako hotel v roce 1913. Tento architektonický skvost byl vytvořen pod taktovkou Georga Löweho, který následoval návrh firmy J. M. Köhler & Sohn a zvolil pro stavbu styl Moderny.

S postupem času se však tento hotel proměnil v činžovní dům. Přesto si zachoval svůj původní kouzlo a stále nese stopy své bohaté historie. Dvoupatrová stavba je charakteristická svým výrazným arkýřem, který je zakončen kopulí s lucernou.

V přízemí budovy najdeme dva vstupy. Jeden z nich je zdůrazněn polosloupy, zatímco druhý je jednodušší. Fasáda domu je zdobená geometrickými prvky, které dodávají budově jedinečný vzhled. V horních patrech jsou malé balkóny, které nabízejí krásný výhled na okolí.

Střecha budovy je mansardová a je zdobená velkými štítovými vikýři a několika menšími. Na objektu jsou také dochovány některé původní okenní výplně, které připomínají jeho bohatou historii. Tato budova je skutečným pokladem města Aš a její příběh je fascinující.

Zdroj: https://pamatkovykatalog.cz/hotel-loew-11164297

Zdroj fotografie: https://mapy.cz/s/jeroramutu

Dojmy: Velmi zajímavá stavba, kterou jsem bohužel nenafotil, a tak jsem si dovolil zapůjčit její fotografii.

Mapa

Fotografie

Hotel Löw v Aši
×