logo prehis.cz Hry Assassin's Creed Chronicles China

Gwint

Informace

Hra vznikla poprvé v PC hře Zaklínač 3 Divoký hon a hned si získala pro svoji originalitu mnoho fanoušků. Pro velký úspěch ji CD Projekt vydal i jako samostatnou hru, ale bohužel ta se velmi liší od původní a zábavnější formy hry. Proto jsem se rozhodl převést všechny virtuální karty jak ze samostatné hry, tak z původní hry do reálu. Všechny karty jsou počeštěny a jsou nastaveny tak, aby kazily dojem původní hry co nejméně.


Pravidla

Pravidla jsou obsažená i v souboru ke stažení, ale jsou řečená jen letem světem, jako připomenutí. Na začátku hry si každý hráč vybere frakci a z ní jednoho velitele. Poté si namíchá balíček, který je složen z 40 karet jednotek a 10 karet schopností, velitel se nemíchá do balíčku a je vidět po celou dobu v poli. Na začátku hry si každý hráč lízne ze svého balíčku 10 karet, pokud se mu nějaké nehodí může až 2 karty vrátit do balíčku a líznout si místo nich nové. Poté hra probíhá na tahy, přičemž se střídají hráči a každý tah vynese jeden hráč jednu kartu, u kterých se sčítají body. Hráč může kolo kdykoliv ukončit a je jen na protihráči, zda bude vynášet dál karty, nebo ho ukončí taky. Kolo vyhrává hráč, který má největší počet bodů (získávají se za jednotky v poli, to jsou ty čísla v kruhu). A začíná kolo druhé, kde si oba hráči líznou již jen dvě karty a pokračují stejně jako v kole prvním. Pokud skončí druhé kolo tak, že oba hráči vyhráli jedno kolo, začíná kolo třetí. Ve třetím kole si hráči líznou již jen jednu kartu a pokračují, dokud jeden z nich nevyhraje. Každá jednotka má v horním rohu napsaný počet bodů. Některé jednotky mají speciální schopnosti, ty jsou rozepsané v přiložených pravidlech, stejně tak schopnosti frakcí. Ve hře jsou i hrdinové, to jsou jednotky, které nemají napsaný počet bodů v bílém poli, ale v poli, které má barvu frakce, na hrdiny nefungují žádné speciální schopnosti, fungují na ně pouze schopnosti velitele.

Návod na vytvoření

Karty jsou již naformátované, postačí je jen dát do Wordu a nastavit jim velikost na výšku 11,3 cm. Karty je nejlepší vytisknout na fotopapír, ale dají se vytisknout i na normální papír. Poté již postačí k sobě přilepit rub a líc karet. Nejlepší je karty zalaminovat, popřípadě je dát do obalu, potom jsou karty pevnější a lépe se s nimi hraje.