Stříbrná - pomník obětem 1. světové války

Informace

Navštíveno: 7. 6. 2017

Historie: Jednoduchý pomník, zdobený německou orlicí na čelní straně. Zajímavé je že seznam padlých je napsaný na zadní straně pomníku. Je zde nápis:

Serbien

I.R.73 Böhm Adolf gef. 19./10.1914

„ „ „ Bauer Alois „ 9./10.1914

„ „ „ Sattler Jakob „ 3./12.1914

„ „ „ Wiesner Jos. „ 27./10.1914

„ „ „ Weiss Anton „ 22./9.1914

„ „ „ Bauer Johann „ 12./3.1915

„ „ „ Lausmann Ernst „ 26./11.1914

„ „ „ Böhm Johann gest. 18./9.1914

„ „ „ Wohlrab Joh. „ 24./1.1915

„ „ „ Bittner Franz „ 17./2.1915

„ „ „ Forberich Rich. verm.20./8.1914

„ „ „ Gross Ferd. „ 6./12.1914

„ „ „ Lausmann Adolf „ 1914

„ „ „ Pfeiffer Josef „ 20./8.1915

Ldst.R.6 Riedl Wenzl gef. 9./12.1915

„ „ „ Böhm Leo „ 22./10.1915

Ldw.R.6 Wahlich Franz „ 8./9.1914

„ „ „ Bauerfeind Ernst „ 22./11.1914

„ „ „ Böhm Hyronimus „ 18./9.1914

„ „ „ Fischer Josef „ 26./9.1914

„ „ „ Stowasser Theod. gest. 28./2.1915

„ „ „ Klier Josef verm.24./12.1914

„ „ „ Sattler Franz „ 19./9.1914

I.R.102 Böhm Adolf gef. 29.11.1914

„ „ 42 Heickl Heinr. „ 6./11.1914

„ „ 11 Lorenz Rich. verm. 1914

Russland

I.R.73 Kühnl Gustav gef. 26./5.1915

„ „ „ Lausmann Franz „ 24./11.1915

„ „ „ Wahlich Franz „ 1./9.1915

„ „ „ Dörfler Franz verm. 30./8.1914

„ „ „ Böhm Josef „ 8./3.1915

„ „ „ Böhm Ernst „ 20./7.1915

„ „ „ Fischer Ernst „ 14./9.1915

„ „ „ Garreis Rud. „ 12./3.1915

„ „ „ Hüttl Josef „ 20./6.1915

„ „ „ Köhler Otto „ 20./2.1915

„ „ „ Lausmann Jos. „ 12./12.1915

„ „ „ Neuer Josef „ 8./4.1915

„ „ „ Rödig Anton „ 1915

„ „ „ Werner Franz „ 4./9.1915

„ „ „ Pfeiffer Em. gest. 25./12.1918

„ „ „ Gross Karl gefal. 5./3.1915

Ldst.R.6 Köhler Joh. „ 8./9.1914

„ „ „ Blechschmidt Ant. „ 12./12.1917

„ „ „ Kühnl Rudlof „ 7./7.1915

„ „ „ Meinlschmidt Jos. verm. 30./8.1914

„ „ „ Kragl Andreas gest. 13./3.1917

Ldw.R.6 Böhm Ernst gefal. 14./5.1915

„ „ „ Böhm Otto „ 3./7.1915

„ „ „ Wahlich Joh. „ 22./3.1915

„ „ „ Sattler Max „ 5./7.1915

„ „ „ Böhm Jos. verm. 24.3.1915

„ „ „ Kühnl Alois „ 15./3.1915

„ „ „ Werner Adlof gest. 11./9.1917

I.R.20 Böhm Rud. gefal. 8./5.1915

„ „ „ Gottfried Jos. „ 27./5.1915

„ „ „ Hergeth Adolf „ 25./6.1915

„ „ „ Kühnl Josef „ 8./5.1915

„ „ „ Lausmann Joh. „ 23./5.1915

„ „ „ Müller Josef „ 25./5.1915

„ „ „ Endler Ant. verm.24/.3.1915

Sch.R.29 Lorenz Osk. gefal. 16./8.1916

I.R.11 Wohlrab Franz „ 8./5.1915

F.I.B.10 Haustein Franz verm. 29./6.1916

Drg.R.7 Sandner Ernst „ 16./6.1916

Drg.R.14 Sattler Albin gef. 1915

Italien

I.R.73 Böhm Rich. gef. 21./5.1916

„ „ „ Riedl Eduard „ 5./11.1916

„ „ „ Weidlich Ernst „ 19./7.1916

„ „ „ Böhm Franz „ 9./10.1917

„ „ „ Hartl Ernst „ 1./12.1917

„ „ „ Köhler Gust. „ 4./12.1917

„ „ „ Neuer Frz. „ 1./12.1917

„ „ „ Schenk Jos. „ 13./5.1917

„ „ „ Hamm Eman. „ 19./9.1918

„ „ „ Rödig Anton „ 6./10.1918

„ „ „ Sattler Ernst „ 22./2.1918

„ „ „ Dehn Josef „ 11./7.1916

„ „ „ Albert Jos. „ 1917

„ „ „ Thoma Rob. „ 19./8.1917

Ldst.R.6 Fritsch Max. gef. 15./5.1916

„ „ „ Bauerfaind Alf. „ 24./1.1918

„ „ „ Leicht Frz. verm. 17./5.1917

Ldw.R.6 Höfer Josef gef. 15./8.1915

„ „ „ Sandner Joh. „ 15./12.1917

„ „ „ Rölz Franz „ 6./7.1917

„ „ „ Weidlich Frz. „ 27./8.1917

Tech.Abt. Köhler Joh. „ 18./8.1916

I.R.7 Wohlrab Rich. „ 4./6.1917

F.I.R22 Hartl Rudolf „ 2./12.1917

I.R.92 Wesp Franz „ 16./7.1918

Art.R.44 Weiss Max „ 27./10.1918

„ „ 22 Weck Joh. „

K.I.R.7 Lorenz Ant. verm. 20./10.1918

Verschiedenart Orts. gef. gest. u verm.

I.R.73 Bittner Jos. gef. 8./10.1916 Rum.

„ „ feiffer Karl „ 2./6.1916 Asiago

„ „ „ Hartl Ert. gest. 16./5.1916 Weinbg.

„ „ „ Hergeth Frz. „ 16./4.1916 „

„ „ „ Lorenz Alois „ 26./9.1916 Innsb.

„ „ „ Forbereich Gust. „ 3./10.1917 Dalm.

„ „ „ Böhm Albin „ 31./3.1918 Budap.

„ „ „ Kühnl Ernst „ 3./11.1918 Silberb.

„ „ „ Richter Jos. „ 21./12.1918 „

„ „ „ Sattler Rud. „ 28./11.1918 „

„ „ „ Gross Frz. verm.20./11.1916 Rum.

„ „ „ Baumgartl Jos. „ 1917 „

„ „ „ Fischer Jos. „ 20./1.1917 „

„ „ „ Böhm Rud. „ 23./9.1918 Alb.

Ldst.R.6 Böhm Jos. gef. 5./10.1918 Rum.

„ „ „ Pfeiffer Frz. gest. 16./1.1919 Bad.

Ldw.R.6 Böhm Emil „ 10./4.1915 M.Weisk.

„ „ „ Bauerfeind Ert. „ 21./11.1918 Silberb.

„ „ „ Hartl Adolf „ 28./4.1918 „

I.R.20 Wohlrab Her. verm. 25./5.1915 Rum.

„ „ 35 Weiss Frz. gef. 14./11.1916 „

Drg.R.14 Lausmann Jos. „ 9./8.1915 Bukov.

Art.R.8 Wahlich Rud. „ 26./7.1915 „

I.R.20 Böhm Rich. gest. 11./8.1918 Silberb.

„ „ 7 Lausmann Frz. „ 12./9.1915 Steierm.

Art.R.8 Hergeth Rich. „ 31./7.1915 Innsb.

„ „ „ Bäcker Jos. „ 8./4.1918 Urfahr

Art.R.7 Fischer Joh. „ 25./10.1918 Kroat.

Sch.R.29 Dietz Ant. „ 28./11.1916 Eger

„ „ „ Lugert Wenzl „ 14./3.1918 „

F.K.R.21 Steinmüller Jos. „ 19./12.1918 Wien

Art.R.23 Rödig Adolf „ 15./3.1918 „

F.I.B.12 Sattler Rich. „ 8./6.1918 Ung.

Verschied. gef. verm. gest.

Arb.K.24/3 Hartl Jos. gest. 16./7.1915 Klagenf.

I.R.88 Böhm Karl gest. 6./9.1915 Ungarn

I.R.104 Lenk Gust. gef. 23./11.1916 Frankr.

Gr.R.100 Lenk Alb. „ 21./8.1915 „

Ldw.6 Rödig Frz. gest. 4./5.1916 Budweis

Reisenauer Franz

Wohlrab Franz

Verschied. gef. verm. u gest.

Sattler Martin

Böhm Tobias

Arb.Abt. Richter Jos. gest. 1917 Klagenfurt

Art.B.21 Ulsberger Jos. gest. 12./5.1919 Itl.

I.R.56 Riedl Josef gef. 21./8.1915 Rsl.

Drg.R.14 Grosser Karl verm. 18./9.1918 Itl.

F.I.B.22 Blechschmied Adf. gef. 28./6.1915 Rsl.

Hüttl Adolf „

Ruhe in Frieden

Dojmy: Pěkně udržovaný pomník, docela se divím kolik lidí padlo v tomto malém městečku.

Mapa

Fotografie

IMG_3574
IMG_3572