Loket - dům čp. 62/16

Informace

Navštíveno: 8. 4. 2017

Historie: Tento dům byl původně postaven jako patrová budova ve 2. čtvrtině 18. století. Následně na přelomu 18. a 19. století zde bylo přistavěno hrázděné patro. Dům stojí kousek pod hradem, a dokresluje divákovi vzhled, jak pravděpodobně vypadal loket v dřívějších dobách. Dovolím si zde citovat popis budovy:

"Dům je obytný, řadový a dvoupatrový. Přízemí a první patro je zděné. Druhé patro je hrázděné. Průčelí je o třech osách. Přízemí vlevo je původně pravoúhlý vstupní portál s žulovým ostěním a nadsvětlíkem. Při rekonstrukci byl vyzděn cihlami. Okna v prvním patře jsou s plochými šambránami a vykrajovanými parapety. Druhé patro je vysazené a ukončené dřevěnou profilovanou římsou. Střecha je sedlová s prkennými štíty, kryta eternitem a se dvěma vikýři. Ze vstupní chodby je nástup do patra s trámovým stropem. Ve středním traktu je černá kuchyně. Ostatní místnosti v přízemí i v patrech jsou plochostropé. Ve druhém patře jsou trámové stropy se záklopem. Sklep v přední části parcely je s valenou klenbou."

Zdroj: http://www.pamatkovykatalog.cz/?element=784771&sequence=25&mode=fulltext®ion%5B0%5D=Karlovarsk%C3%BD+kraj&county%5B0%5D=Sokolov&municipality%5B0%5D=Loket&municipalityPart%5B0%5D=Loket&order=relevance%3Adesc&action=element&presenter=ElementsResults

Dojmy: Pěkný domeček, který určitě zaujme každého kolemjdoucího.

Mapa

Fotografie

IMG_0752
IMG_0750