Archiv novinek

2023

12. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Troja usedlost Salabka, PP Salabka, usedlost Pazderka, pomník Jiřího Sedmíka, hradiště na Farkách, Štěrbův letohrádek, kaple sv. Václava, dům čp. 35/9, morový sloup, socha boha Radegasta, usedlost Sklenářka, Gočárovy domy, PP Skály v zoologické zahradě, a nakonec jsem přidal fotografie u Zoo Praha.


11. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Troja usedlost Popelářka, pomník obětem 1. a 2. světové války, socha mistra Jana Husa, usedlost Kazanka, dům čp. 21/42, dům čp. 20/44, dům čp. 15/56, dům čp. 13/4, dům čp. 7/6, panský dvůr, dům čp. 25/12, PP Havránka, PP Velká Skála, viniční domek, morový sloup, a nakonec přibyli fotografie u vinice sv. Kláry, Trojského zámku.


8. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Holešovice budova Obchodní Akademie, budova Mateřské školy, Holešovická elektrárna, Řeznický dům, Pražská tržnice, blok činžovních domů, Továrna na vodoměry, Holešovický pivovar, Holešovický přístav a Akciové parní mlýny. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film ze hry Heroes of Might and Magic 3 – Restoration of Arathia, který bude mít premiéru 14. ledna ve 20:00.


7. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Holešovice dům čp. 675/2, Hanavský pavilon, Koupaliště Občanská plovárna, Kaple sv. Máří Magdaleny, strážní domek Rudolfovy štoly, vodní elektrárna Štvanice, Restaurace na ostrově Štvanice, lázeňský dům, budova Státní Plánovací komise, kaplička sv. Jana Nepomuckého, kostel sv. Klimenta, Kostel sv. Antonína Paduánského, dům čp. 693/23, dům čp. 694/24 a sokolovna.


6. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Bubeneč Šlechtova restaurace, vozovna, Ledárna, Maroldovo panoráma Bitva u Lipan, Průmyslový palác, Křižíkova fontána, Restaurace Stará rychta, Planetárium, Pavilon, restaurace Pražan, Pecoldova restaurace, Lapidárium Národního muzea, Pavilon AVU, Pavilon čp. 66, Pavilon čp. 67 a Letenská vodárenská věž.


3. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Bubeneč krucifix, dům čp. 17/3, Radnice a škola, fara, kaplička sv. Jana Nepomuckého, dům čp. 33/3, dům čp. 54/2, Myslivna, studniční domek, domek, Místodržitelský letohrádek, PP Královská Obora, brána, Strážní domek Buštěhradské dráhy, vodovodní domek a Rudolfova štola.


2. 1. 2023

Dnes přibyly na stránkách www.prehis.cz v záložce „Cestování“ v Hl. m. Praha v městské části Bubeneč železniční stanice Praha-Bubeneč, PP Pecka, Císařský mlýn, Lannova vila, Vila Marianne Gellertové-Petschkové, Kholovská chalupa, dům čp. 16/1, dům čp. 59/8, Hostinec Na Slamníku a Kostel sv. Gottharda. Nakonec jsem přidal v záložce „Gamemovie“ film Age of Empires – Yamato, empire of Rising sun, který bude mít premiéru 7. ledna ve 20:00.